Dlaczego ogrzewanie elektryczne może się opłacać?

Choć na razie na pogodę nie powinniśmy narzekać, to świadomość tego, że zima jest za pasem, nie napawa optymizmem. Chłodniejszy okres nieodłącznie wiąże się z sezonem grzewczym. Jednak nie wszyscy muszą się go obawiać. W przypadku inwestorów, którzy zastosowali odpowiedni system ogrzewania, będzie to czas spokojny, bo związany z komfortem cieplnym oraz wydatkami, które nie nadwyrężą domowego budżetu.

Jak ogrzać wnętrze mieszkalne, nie ponosząc przy tym wysokich kosztów? Warto zastanowić się nad energooszczędnym ogrzewaniem elektrycznym, które z powodzeniem może konkurować z innymi powszechnie stosowanymi systemami grzewczymi. Choć wielu inwestorów podchodzi do takiego rozwiązania sceptycznie, przekonać mogą ich pozytywne recenzje oraz przyznawane opisanym w niniejszym artykule urządzeniom nagrody.

Grzejniki Klima – co je wyróżnia

Pisząc o energooszczędnym ogrzewaniu elektrycznym, w rzeczywistości mam na myśli hybrydowe grzejniki Klima. Są to urządzenia gwarantujące wysoką efektywność i wygodę użytkowania. Zostały zaprojektowane i wyprodukowane we włoskiej fabryce, mogącej pochwalić się ponad 80-letnim doświadczeniem w tej dziedzinie. Intencją producenta było dostarczenie użytkownikom rozwiązania wygodnego, intuicyjnego w obsłudze i pozwalającego na obniżenie kosztów ogrzewania energią elektryczną. W efekcie powstała hybryda, która w jednej obudowie łączy dwa niezależne systemy grzewcze.

Czym jest opisana hybryda?

Decyzja o zastosowaniu w grzejnikach Klima dwóch systemów grzewczych podyktowana została potrzebą obniżenia zużycia energii. Wykorzystano tu ogrzewanie konwekcyjne oraz promiennik podczerwieni. Dlaczego akurat te konkretnie systemy? Okazuje się, że odpowiednie połączenie ich pracy pozwala utrzymać temperaturę we wnętrzu na komfortowym dla użytkowników poziomie i gwarantuje stosunkowo niskie rachunki za ogrzewanie. Kluczowy jest tutaj sposób, w jaki pracuje urządzenie oraz to, kiedy włączają się poszczególne systemy.

Jak pracują grzejniki Klima?

Szczegółowo praca grzejników Klima została opisana na stronie https://Econovli.pl. Na potrzeby niniejszego artykułu warto wspomnieć, że priorytetowo zostało w nich potraktowane ogrzewanie podczerwienią. Promienniki gwarantują utrzymanie we wnętrzu temperatury na stałym, komfortowym dla użytkowników poziomie przy jednoczesnym niskim poborze mocy. Jednak podniesienie temperatury przy ich pomocy do określonego przez inwestora poziomu może zająć zbyt wiele czasu. Zdecydowano więc o zastosowaniu innego systemu, który wspomaga promienniki podczerwieni.

Ogrzewanie konwekcyjne – bo o nim tu mowa – włącza się wtedy, gdy zachodzi konieczność podniesienia temperatury. To mogą być takie sytuacje jak zmiana temperatury z nocnej na dzienną albo konieczność ogrzania pomieszczenia po dłużej nieobecności domowników lub przy nagłych spadkach temperatury na zewnątrz. Ogrzewanie konwekcyjne charakteryzuje się możliwością szybkiego ogrzania wnętrza i bezzwłoczną reakcją na zmiany temperatury w otoczeniu. Niestety ma też wadę – pobiera więcej mocy niż promienniki. Dlatego po ogrzaniu wnętrza do określonego przez inwestora poziomu ten system zostaje wyłączony, pracuje natomiast wyłącznie ogrzewanie podczerwienią.

W hybrydowych grzejnikach Klima zastosowano zaprojektowany specjalnie na potrzeby tego urządzenia inteligentny termostat. To on steruje pracą urządzenia i decyduje, który system grzewczy powinien działać w danym momencie. Ogranicza to konieczność ingerencji użytkowników w pracę grzejników do ustawienia pożądanej przez nich temperatury.

Dodatkowe funkcje

Choć urządzenia łączące ogrzewanie konwekcyjne oraz promienniki podczerwieni pozwoliły na obniżenie zużycia energii do satysfakcjonującego poziomu, producent grzejników zdecydował się zastosować szereg dodatkowych funkcji wspomagających oszczędzanie. Można wymienić wśród nich czujnik otwartego okna. Oprócz tego urządzenia mają wbudowany miernik zużycia energii, który daje możliwość monitorowania tego parametru w trybie dziennym i tygodniowym. To sprawia, że grzejniki Klima są nie tylko energooszczędne, ale również przyjazne użytkownikom.