Dlaczego warto czytać książki?

Obecnie coraz mniej ludzi czyta książki. Wielu z nas ma do nich uraz jeszcze z czasów szkolnych, gdy byliśmy zmuszani do przerabiania lektur – często topornie napisanych i nudnych. Teraz przenieśliśmy się ze świata książek do cyfrowej krainy. Przeglądamy blogi, portale społecznościowe i inne miejsca, gdzie przeglądamy treści. Czytanie książek to ponadczasowe bogactwo. Dlaczego warto to robić?

Rozrywka i relaks

Czytanie książek to znakomita rozrywka! Oczywiście musimy sięgnąć po odpowiednią pozycję dla siebie. Jeśli nie przepadamy za statkami kosmicznymi, to nawet najlepsza książka w tym typie będzie dla nas katorgą… Jednak dobrze dobrany tytuł potrafi wciągnąć w swój świat tak, że mamy możliwość zrelaksowania się przez oderwanie od problemów. Akcja może być tak intrygującą, że na czas czytania totalnie oderwiemy się od naszych przyziemnych problemów.

Leczenie bezsenności

Miło jest się zrelaksować z ulubioną książką. Jeśli mamy problemy z bezsennością to czytanie przed snem będzie dla nas bardzo pomocne! Pozwoli się nam wyciszyć i nawet nie zauważymy, gdy zrobimy się senni. Jednak z drugiej strony, jeśli trafimy na ciekawą akcję to może się nam czas na sen znacznie skrócić przez syndrom: jeszcze tylko jedna strona…”.

Rozwój wyobraźni i kreatywności

Jeśli pracujesz lub masz zainteresowanie ściśle związane z wyobraźnią i kreatywnością, to czytanie książek będzie dla Ciebie pomocne. Dzięki nim można rozwinąć te obszary i pobudzić je do jeszcze większego działania niż miało to miejsce wcześniej!

Wiedza i doświadczenie

Książki to skarbnice wiedzy i doświadczeń. Praktycznie nie ma na świecie problemu, z którym by się ktoś nie spotkał, stawił mu czoła i napisał o tym książkę. Nie musimy uczyć się (często boleśnie) na własnych błędach, gdyż możemy sięgnąć po doświadczenie mnóstwa ludzi. Czytanie literatury branżowej da nam przewagę nad konkurencją. Wiedza zawsze jest przydatna.

Nowi znajomi

Z czytaniem książek wiąże się poznawanie nowych ludzi, których możemy spotkać w klubie książki czy podczas zwykłej wizyty w bibliotece lub w księgarni. Będziemy mogli chodzić na spotkania z autorami, czy dyskutować na temat ostatnio przeczytanej książki w klubie czytelnika. Takie zainteresowanie wypełni nasze życie pasją.

Dlaczego warto czytać książki?

Czytanie książek jest rewelacyjnym zajęciem, aby się zrelaksować po ciężkim dniu i zatopić w ciekawy świat… Jeśli mamy problem z bezsennością, to czytanie przed spaniem pomoże nam szybciej zasnąć (o ile nie wciągnie nas akcja). Chłonięcie lektur sprawi, że pobudzimy naszą wyobraźnię i kreatywność, co może być dla nas korzystne w wielu sferach życia. Zgłębianie wiedzy z kartek papieru przyczyni się do tego, że zdobędziemy przewagę nad konkurencją w biznesie.