Jak radzić sobie ze stresem

Stres to nieodłączny element życia każdego z nas. Stresujemy się w pracy, stresujemy się, gdy stoimy w korku (a czeka nas ważne spotkanie), a całe te negatywne emocje przelewamy na kogoś, powodując kolejny stres przez kłótnie. Stres ma bardzo niekorzystny wpływ nie tylko na psychikę, ale i na zdrowie człowieka, dlatego warto, by osoby mocno narażone na stres, stosowały różne techniki radzenia sobie ze stresem .

Warto zadbać o własną psychikę i wypracować podejście do sytuacji stresowych. To my decydujemy o tym, jak reagujemy na daną sytuację, a jeśli już niestety ta reakcja nami zawładnęła, możemy jeszcze sobie coś „wytłumaczyć”. Dobrze jest też znaleźć swoje ulubione metody odreagowywania, jak chociażby siłownia czy spędzenie czasu z bliską osobą, by po prostu odpocząć.

Wiadomo, że poza tym, organizm warto wspomóc. To, o co należy zadbać, to odpowiednia dawka magnezu. Magnez jest bardzo ważnym pierwiastkiem, jeśli chodzi o układ nerwowy człowieka. Zapotrzebowanie na magnez wynosi od 310 mg do 420 mg na dobę. Niestety, ekspozycja na stres, toksyny, różne produkty żywnościowe powoduje, że magnez jest „wypłukiwany” z naszego organizmu. Warto pamiętać, że magnez świetnie współdziała z witaminą B6, również przyczyniającą się do poprawy pracy układu nerwowego. Dobrym wyborem będzie preparat Magnesium Malate z firmy Apollo’s Hegemony.

Jeśli chodzi o wsparcie układu nerwowego i redukcję stanów zapalnych, wywołanych stresem, świetnym wyborem będą kwasy tłuszczowe omega 3. Znajdują się w rybach, ale z racji ich wysokiego zanieczyszczenia, dobrym wyborem będzie również odpowiedni suplement, jak np. EPA i DHA, zawierające dokładnie te kwasy, których potrzebujemy, w odpowiedniej dawce.

Doskonale ze stresem radzą sobie również różne zioła i przygotowane z nich preparaty. Nazywane są adaptogenami, ponieważ pomagają organizmowi wyciszyć się i lepiej znosić sytuacje stresowe. Przykładem może być ashwaghanda, jeden z najpopularniejszych ziół. Sama w sobie niweluje również skutki długotrwałego stresu i wspiera regenerację organizmu. Zmniejsza również odczucie zmęczenia i poprawia jakość snu. Co ważne, pomaga również w ciągu dnia – wycisza, uspokaja, reguluje ciśnienie i poprawia pracę serca.

Jak widać, jest kilka opcji radzenia sobie ze stresem oraz wsparcia organizmu. Możesz również zdecydować się na inny adaptogen, po zapoznaniu się z szeroką ofertą preparatów, dostępnych w sklepie. Każdy ma inne działanie, ale bazą jest wsparcie organizmu w ciężkich momentach i regeneracja po przewlekłym stresie. Warto również uzupełniać witaminy i minerały, wspierające organizm w codziennej pracy.