Kotwy pierścieniowe oraz dyble do betonu – poznaj ich zastosowanie

Coraz większą popularnością cieszą się odpowiedniej jakości akcesoria do betonu. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać do aspektu, że tutaj podejmowane decyzje muszą być wyłącznie przemyślane. To jedyna droga do tego, aby zdecydować się na takie elementy, które będą – kolokwialnie pisząc – właściwie współpracować z tym podłożem. W tym temacie można zdecydować się na kotwy mechaniczne albo dyble do betonu.

Kotwy mechaniczne

Sporo osób kupuje kotwy pierścieniowe FBN. Dlaczego? Przede wszystkim elementy mocujące tego typu są bardzo pieczołowicie wykonane przy użyciu porządnego komponentu. Chodzi tutaj o takie materiały, jak stal węglowa, a także stal kwasoodporna A4. Na skutek tego mogą być stosowane w wielu różnych sytuacjach. Kotwy pierścieniowe tego typu mają między innymi bardzo dobrą wytrzymałość. Pamiętajcie, aby wybierać elementy z tej grupy od dobrego producenta, które są przystosowane do pracy z konkretnymi obciążeniami. W kotwach mechanicznych są stosowane odmienne elementy rozprężne. Chodzi nam o tuleje i opaski. Na skutek tego na boki otworu działa konkretna siła rozporowa. Porządne kotwy pierścieniowe FBN – poza dobrymi parametrami wytrzymałościowymi oraz wszechstronnością – cechują się także bezproblemową pracą. Montaż jest szybki oraz stosunkowo łatwy. Po ich osadzeniu fachowcy od razu przystępują zaś do dalszej pracy i stosują konkretne obciążenia.

Opisywane dzisiaj akcesoria, które można otrzymać od renomowanej firmy STALMUT działającej w branży już od 1991 roku, posiadają zakres M6 – M20. Zastosowano tutaj nie tylko dobre komponenty, ale również ocynk galwaniczny i ocynk ogniowy. Na skutek tego takie akcesoria są bardzo odporne na korozję. Gdzie mogą być wykorzystywane? Okazuje się, że te mechaniczne akcesoria sworzniowe do betonu sprawdzają się na przykład w przypadku kotwienia konstrukcji stalowych. Nie inaczej jest również uwzględniając balustrady i bramy.

Jakie dyble do betonu kupić?

Nie brakuje osób, które kupują również odpowiedniej jakości dyble do betonu. Pamiętajcie, aby tutaj także zwracać uwagę na materiał. Najlepiej decydować się po prostu na elementy wykonane przy użyciu stali. Akcesoria z tej konkretnej grupy muszą być również dostosowane do pracy z konkretnymi obciążeniami. Zwracajcie uwagę na te parametry oraz gabaryty. Najlepiej, aby praca z takimi elementami była bezproblemowa. Dobrze jest zatem kupować dyble do betonu, które mają wysoką odporność na wyciąganie itp.