Co wyróżnia nowoczesny żyrandol?

Żyrandole ponownie wracają do łask. Chętnie wprowadza się je do najmodniejszych aranżacji sezonu. Niekoniecznie muszą to być jednak standardowe, tradycyjne konstrukcje. Nowoczesne żyrandole to bowiem lampy łączące funkcjonalność, ciekawy wygląd oraz najnowsze technologie. Co wyróżnia żyrandole? Jakie modele warto wykorzystać w domowych wnętrzach? O tym wszystkim napiszemy poniżej.

Nowoczesny żyrandol – w jakich pomieszczeniach go zamontować?

Tradycyjnie przyjmuje się, że żyrandole to lampy do oświetlenia głównego lub strefowego, które montuje się w pomieszczeniach reprezentacyjno-rekreacyjnych. Z tych też względów łączy się je przede wszystkim z salonem lub sypialnią, w których doświetlają strefy wypoczynku z fotelami i stolikami kawowymi.

W obecnym sezonie żyrandole stały się jednak znacznie bardziej wielofunkcyjnym typem oprawy oświetleniowej. Małe i duże produkty tego typu, jak te na stronie Lampy.it, sprawdzają się w różnych pomieszczeniach – od salonu i sypialni, przez kuchnię, aż do łazienki. W tym ostatnim z przypadków trzeba tylko wybrać modele o wysokim współczynniku ochronnym.

Najważniejsze cechy współczesnych żyrandoli

Nowoczesne żyrandole to znacznie więcej niż mosiężna konstrukcja z dużą ilością ozdobnych kryształków. A przecież właśnie z takimi dekoracjami kojarzono przez długie lata takie lampy.

Obecnie w projektowaniu okazałych modeli wiszących panuje znacznie większa swoboda, co pozwala designerom tworzyć niesamowite rozwiązania, o niezmiernie oryginalnej konstrukcji i ciekawym wyglądzie, wpisującym się we wszystkie popularne tendencje wnętrzarskie.

Podstawową cechą wszystkich nowoczesnych żyrandoli jest balans między wysoką funkcjonalnością a dekoracyjnością. Często estetyka wynika bezpośrednio z zastosowania konkretnego typu materiałów, na przykład szkła, metalu lub drewna. Najczęściej stawia się na materiały najwyższej jakości, które zapewniają piękny wygląd, ale też trwałość oprawy, która bez trudu przetrwa naprawdę długie lata.

Żyrandole a Smart House

Warto również wspomnieć o kwestii sterowania nowoczesnymi żyrandolami. Podstawowym rozwiązaniem wciąż pozostają włączniki przyciskowe. Zwolennicy komfortu i funkcjonalności coraz częściej zwracają się jednak w stronę zdalnego zarządzania domowymi lampami.

Sterowanie żyrandolem może się odbywać za pośrednictwem pilota, dedykowanej aplikacji mobilnej lub komend głosowych. Każdy jest zatem w stanie znaleźć rozwiązanie dopasowane do swojego rytmu życia oraz indywidualnych preferencji. Wszystko po to, by żyło się wygodniej oraz by zoptymalizować koszty domowego oświetlenia.

Nowoczesny żyrandol do modnych wnętrz – lampa i dekoracja w jednym

Żyrandole mogą być bardzo rozbudowane lub minimalistyczne. Mogą przykuwać wzrok tysiącem ozdób lub uspokajać przestrzeń prostotą. W każdym z przypadków są to jednak oprawy, stanowiące jeden z najważniejszych punktów aranżacji, które nie tylko zapewniają wystarczającą ilość światła do wykonywania rozmaitych czynności, ale też ciekawie dekorują domowe wnętrza.