Drzwi przesuwne – nowoczesne rozwiązania dla każdego

Drzwi przesuwne coraz częściej podbijają serca Polaków. Wykorzystywane są nie tylko wewnątrz domu, ale przede wszystkim doskonale sprawdzają się jako wyjście na taras, balkon lub do ogrodu. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić sporo miejsca i idealnie wpisuje się w estetykę nowoczesnego budownictwa. Co warto wiedzieć o drzwiach przesuwnych?

Piękny i jasny pokój

Drzwi przesuwne, w przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań, dają możliwość stworzenia dużych, estetycznych przeszkleń. W przypadku drzwi HST firmy Ekoplast, szerokość skrzydła może sięgać nawet trzech metrów, co sprawia, że wnętrze domu jest pięknie wyeksponowane dzięki dużej ilości światła wpadającego przez przeszklenia.

Całość konstrukcji może pełnić różnorodne funkcje użytkowe i występować w kilku różnych wersjach: możliwe jest stworzenie nawet czterech, niezależnie otwieranych skrzydeł lub układu części nieotwieranych. Wszystko da się dostosować do ogólnej wizji architektonicznej w taki sposób, by mieszkańcy byli w stu procentach zadowoleni z projektu. Szczególnie dobrze to rozwiązanie sprawdza się w nowoczesnych budynkach, położonych w miejscach z pięknym krajobrazem.

Zalety drzwi przesuwnych

Coś, co rzuca się już na pierwszy rzut oka dla użytkowników tarasowych drzwi przesuwnych to niebywały komfort i oszczędność miejsca, jaką gwarantuje to rozwiązanie. Co więcej, jest to bardzo wygodna i bezkolizyjna opcja, którą w przeciwieństwie do tradycyjnie otwieranych drzwi, można wykorzystać w każdym pomieszczeniu. Ważne jest również to, że drzwi tego typu występują z opcją „niski próg”, dzięki czemu są świetnym elementem wyposażenia domu dla osób niepełnosprawnych i starszych, które mogą mieć kłopot z przemieszczaniem się nad standardowym progiem w drzwiach uchylnych.

Bardzo istotnym aspektem są ich właściwości fizyczne. Choć drzwi przesuwne potrafią osiągać naprawdę wielkie rozmiary (zwłaszcza w przypadku przeszklonych drzwi tarasowych i balkonowych), są one niesamowicie stabilne i szczelne. Zawdzięczają to specyficznej kombinacji profili, specjalistycznym okuciom oraz zaawansowanemu systemowi uszczelek. Świetnie radzą sobie także z warunkami atmosferycznymi, zapewniając doskonałą przenikalność ciepła(w przypadku drzwi HST nawet o 60 procent wyższą od wymagań wynikających z przepisów), a także posiadają wysokie właściwości antywłamaniowe, co sprawia, że są całkowicie bezpieczne.

Dla osób niezdecydowanych, które cenią sobie możliwość uchylenia drzwi okiennych istnieje również możliwość wykonania drzwi przesuwno-uchylnych PSK. W przeciwieństwie do tradycyjnych, skrzydłowych drzwi tarasowych, drzwi PSK porusza się po szynie zaoszczędzając miejsce wewnątrz pomieszczenia, dzięki czemu sprawia ono wrażenie przestronniejszego i jasnego. Całość wykonana jest ze standardowych profili PVC, a mechanizm w tego typu drzwiach łączy w sobie zawiasy, prowadnice szynowe i okucia pozwalające na uchylenie okna.