Hokery kuchenne na jednej nodze. Praktyczne i wygodne!

Hokery kuchenne na jednej nodze. Praktyczne i wygodne!

Krzesła jak hokery mają wysokie siedzisko i dzięki temu często używane są przy blatach w kuchniach i aneksach kuchennych. Takie meble można kupić również w wariancie z jedną nogą. Jakie mają zalety? Kiedy warto je wybrać?

Hokery na jednej nodze – jak są zbudowane?

Dostępne w sklepach krzesła barowe do kuchni można podzielić na dwie główne kategorie – te wyposażone w nóżki oraz te na jednej nodze.

Hokery z jedną nogą mają szerokie podstawy, które zapewniają im odpowiednią stabilność. Są wykonane z metalu – zwykle chromowanego albo malowanego na kolor czarny. Przy nodze umieszczany jest też praktyczny podnóżek.

Krzesła barowe do kuchni, które mają jedną nogę, mogą być wyposażone również w funkcję obracania siedziska oraz w siłownik, który pozwala na zmianę jego wysokości. Dzięki temu pozwalają na wybranie odpowiedniej pozycji dla maksymalnego komfortu i można łatwo dopasować je do wysokości blatu.

W jakiej kuchni sprawdzą się krzesła barowe na jednej nodze?

Osadzone na jednej nodze krzesło barowe do kuchni może sprawdzić się w każdym wnętrzu. Takie modele doskonale sprawdzają się zwłaszcza w mniejszych kuchniach, ponieważ nie zajmują tak dużo miejsca i są wygodne w używaniu – nie wymagają przesuwania, by wejść i zejść z siedziska.

Pod kątem wystroju wnętrz te krzesła barowe do kuchni najlepiej sprawdzają się w nowoczesnych aranżacjach, a także we wnętrzach w stylu loft, minimalistycznym, glamour.

Szeroka gama modeli do wyboru powoduje, że można dobrać je specjalnie do wystroju, aby nadać mu efektowny, gustowny wygląd.

Rodzaje hokerów na jednej nodze. Co wybrać?

W kolekcjach producentów można znaleźć krzesła barowe do kuchni w wielu wariantach. Obecnie najpopularniejsze są wygodne modele z oparciami, także o nietypowym kształcie koła, wykonane z tworzywa sztucznego, formowanej drewnianej sklejki.

Aby uzyskać większy komfort, warto zdecydować się na tapicerowane krzesło barowe do kuchni. Takie krzesła są wykańczane różnymi typami tapicerek, na przykład aksamitem, welurem, skórą – naturalną i ekologiczną. Mogą mieć też ozdobne przeszycia i pikowania.

Pod uwagę warto wziąć też stołki barowe do kuchni. To taborety, czyli krzesła bez oparcia i podłokietników, które mają prosty wygląd i zajmują mało miejsca. Wybrane modele mają również lekko podwyższony tył siedziska dla większego komfortu.