Jakie atrakcje przygotować na urodziny dla dzieci?

Dziecięce przyjęcie urodzinowe to dobra okazja do tego, by poznać przyjaciół swojego dziecka i podejrzeć, jak radzi sobie w relacjach z rówieśnikami. Organizacja urodzin dla dzieci spędza sen z powiek wielu rodziców, zwłaszcza jeśli muszą przygotować imprezę w domu. Wystarczy jednak wybrać jeden motyw przewodni i na nim się skupić. Starsze dzieci doskonale wiedzą, co spodoba im się najbardziej.

Urodziny dla artystów

Jeśli twoje dziecko lubi lepić z modeliny, malować i wycinać, możesz urządzić urodziny dla dzieci w takim klimacie. Dziewczynki mogą podczas przyjęcia wykonywać wspólnie biżuterię lub ubranka dla lalek. W internecie jest mnóstwo inspiracji na to, jak przygotować sukienki lalkom barbie bez szycia.

Dzieci mogą również zająć się malowaniem koszulek farbami do tkanin i wyjść z przyjęcia z wyjątkową pamiątką. Wystarczy przygotować masę solną, z której dzieci będą lepić figurki postaci z ulubionych bajek a potem wysuszyć je w piekarniku, by je utrwalić.

Podczas takich urodzin dla dzieci warto też odpowiednio przygotować miejsce do zabawy. Dzieci na pewno sporą nabrudzą, mogą więc przydać się foliowe obrusy.

Urodziny muzyczne

Dzieci uwielbiają tańczyć i śpiewać, dlatego można przygotować dla nich specjalne urodziny dla dzieci z karaoke. Na pewno nie będą się nudzić a dzięki temu, że sporo będą w ruchu, potem ze smakiem zjedzą przygotowany posiłek.

Aby przygotować karaoke dla dzieci wystarczy poszukać odpowiednich wersji piosenek w internecie. Dzieci, które potrafią już czytać, mogą korzystać z napisów. Młodsi wykonawcy będą śpiewać tak, jak pamiętają piosenki z przedszkola.

Na urodzinach dla dzieci można urządzić dla najmłodszych dyskotekę. Dzieci uwielbiają tańczyć i wspólnie bawić się przy muzyce.

Zabawa na sportowo

Przyjęcie, podczas którego dzieci będą rywalizować w grach sportowych spodoba się zwłaszcza chłopcom. Jeśli tylko pogoda na to pozwala, można urządzić mecz piłki nożnej lub inne zawody sportowe.

Starsze dzieci mogą pokonywać tor przeszkód na rowerze, a młodsze biegać lub podskakiwać na czas. Jeśli któreś z dzieci nie chce aktywnie uczestniczyć w zabawie, może być sędzią, mierzyć czas lub kibicować innym. Urodziny dla dzieci muszą być przede wszystkim bezpieczne, więc warto przemyśleć, jakie zabawy będą odpowiednie dla każdego.

Warto kupić w internecie pamiątkowe medale lub wydrukować dyplomy dla uczestników. Dzieci na pewno bardzo się ucieszą, a koszt takich gadżetów jest niewielki.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu rozwoju.