Nabłyszczacz do podłóg

sklep.voigt.pl 15.jpg

Podłoga to jeden z najważniejszych elementów w każdym wnętrzu. Należy o nią dbać w odpowiedni sposób, tak aby służyła przez lata. Ponadto trzeba również stosować przeznaczone do niej środki, które pozwolą na odpowiednią jej pielęgnację, a także konserwację. W zależności od tego, czy podłoga wykonana jest z drewna, PVC, należy korzystać ze specjalnych środków, które są do niej dedykowane.

Nabłyszczacz do podłóg drewnianych – jakie są jego zalety?

Na rynku można znaleźć wielu producentów, którzy w swojej ofercie mają specjalne preparaty, których zadaniem jest pielęgnacja oraz ochrona podłóg, które wykonane są z drewna. Odpowiednio dobrany środek skutecznie oczyści i wypielęgnuję powierzchnię. Nabłyszczacz do podłóg dodatkowo chroni drewno przed przyjmowaniem dużej ilości wilgoci oraz wody.

Nabłyszczacze do podłóg w swoim składzie mają najczęściej, takie elementy jak woski, przede wszystkim pszczele. Ich głównym zadaniem jest nadanie błysku podłodze, ale również zabezpieczenie małych rys oraz mikrouszkodzeń, które pojawiają się w trakcie eksploatacji podłogi.

Czym nabłyszczać panele?

Podłogi, które wykonane są z paneli, charakteryzują się bardzo dużą delikatnością. Należy stosować do nich środki, które są mało inwazyjne. Do nabłyszczenia paneli drewnianych świetnie sprawdzą się przede wszystkim nabłyszczacze, które stosowane są do powierzchni drewnianych.

Natomiast, jeżeli panele wykonane są z innego materiału, to lepiej sprawdzą się tutaj nabłyszczacze, które dedykowane są podłogom, które wykonane są z PVC, ceramiki lub betonu.

Nabłyszczanie podłogi – jak robić to dobrze?

Nabłyszczanie podłogi powinno być poprzedzone odpowiednim oczyszczeniem powierzchni, z wszelkich zanieczyszczeń, takich jak kurz oraz okruszki. Następnie podłoga powinna być umyta odpowiednimi środkami myjącymi.

Nabłyszczenie podłogi polega na naniesieniu środka nabłyszczającego na podłogę, a następnie rozprowadzenie go po całej powierzchni, przy pomocy mopa lub szmatki. Następnym krokiem jest wypolerowanie podłogi, najlepiej w sposób ręczny, ponieważ pozwala to na doskonałe rozprowadzenie produktu. Dzięki odpowiedniemu nabłyszczeniu podłogi będzie ona nieskazitelna.