Jak działają biura nieruchomości?

kwadrat kwadrat (10) .jpg

Biura nieruchomości, w tym Kwadrat Nieruchomości to firmy zajmujące się pośrednictwem kupna-sprzedaży różnych rodzajów lokali. Takie biura obsługują zarówno osoby, które chcą zbyć swoje mieszkanie, dom, działkę, jak i chcą nabyć nową nieruchomość. Zakres działań takich biur jest szeroki i obejmuje weryfikacje stanu prawnego i faktycznego danej nieruchomości.

Najważniejsze zadania biur nieruchomości

Oferta biur nieruchomości zazwyczaj jest dość obszerna i dotyczy następujących usług: pośrednictwo w kupnie, sprzedaży i dzierżawy nieruchomości, sprawdzanie stanu prawnego i faktycznego danego obiektu, sprawdzanie rzeczywistej wartości danej nieruchomości, prezentowanie klientom nieruchomości, negocjacje, doradztwo i sporządzanie dokumentacji związanej z transakcją. Wszystkie te zadania wykonywane są także w biurze Kwadrat Nieruchomości.

Warto pamiętać, że im szerszy zakres usług ma dane biuro nieruchomości, tym większe prawdopodobieństwo szybkiego, sprawnego i odpowiedniego znalezienia lub sprzedaży wybranego obiektu. Dobre biuro nieruchomości powinno działać kompleksowo, tak, żeby klient był usatysfakcjonowany.

Umiejętności agentów nieruchomości

Pośrednicy nieruchomości nie muszą posiadać specjalistycznego wykształcenia, kursu ani licencji. Tak naprawdę każdy może zostać agentem nieruchomości. Jednak warto wiedzieć, że biura nieruchomości, w tym Kwadrat Nieruchomości zatrudniają osoby, które mają dużą wiedzę na temat rynku nieruchomości. Ważna w tym sektorze jest także wiedza z zakresu prawa i ekonomii.

Nie bez znaczenia w branży tej istotne są wysokie umiejętności interpersonalne, łatwe nawiązywanie kontaktu, umiejętność negocjacji, zjednywania sobie ludzi, a także kultura osobista na wysokim poziomie. Agenci nieruchomości są poniekąd wizytówką biura nieruchomości, w którym pracują.

Prowizje w biurach nieruchomości

Przede wszystkim każde biuro nieruchomości indywidualnie określa wysokość prowizji, tak również jest w przypadku Kwadrat Nieruchomości. Przyjęło się, że prowizja zależy od wartości sprzedawanej lub kupowanej nieruchomości. Większość biur pobiera 2-3% prowizji od wartości nieruchomości, ale są i takie biura, gdzie prowizja wynosi 5-6%. Jak widać są spore różnicę.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Kwadrat Nieruchomości.