Zapachy, które poprawią nastrój – PADOWSKI.PL

Aromat szarlotki w ponure sobotnie popołudnie. Energetyczna i egzotyczna woń cytrusów w środku zimy. Głębokie orientalne nuty drzewa sandałowego, piżma i wanilii wypełniające sypialnię. Niektóre zapachy wyjątkowo dobrze na nas działają, ponieważ przywołują wspomnienia, przyjemne sytuacje, kojarzą się z kimś ważnym. Są też takie, które poprawiają nastrój, bo łagodzą dolegliwości fizyczne i kojąco wpływają na psychikę.

Naturalne oleje stosuje się od wieków do produkcji kremów, maści i balsamów. Już starożytni dostrzegali, że ich skuteczność ma związek z walorami zapachowymi roślin. Dziś wiadomo, że konkretne aromaty wpływają terapeutycznie na ciało i psychikę.

Odpowiednio dobrane naturalne olejki zapachowe rozluźniają, uspokajają lub pomagają zasnąć. Mogą złagodzić np. dolegliwości układu pokarmowego lub bóle mięśniowe. Dobre samopoczucie uzyskamy nie tylko przez aplikację na skórę, jak to ma miejsce podczas masaży lub rytuałów SPA. Wysokiej jakości naturalne świece zapachowe w kilka minut wypełnią wnętrze aromatem. Poprawią nastrój domowników, ale też dopełnią aranżacji wnętrza. Dodatkową ozdobę w pomieszczeniu będzie stanowić ich atrakcyjna forma lub piękny pojemnik, w którym się znajdują.

Zapachy, które poprawią nastrój

Niektóre aromaty mają właściwości odprężające i głęboko relaksujące. Takie działanie przypisuje się korzennym nutom drzewa sandałowego, piżma, mirry. Orientalne zapachy otulą nas nawet w najbardziej chłodny i ponury zimowy wieczór. Doskonale sprawdzą się w sypialni lub łazience. Będą jak podróż na Daleki Wschód lub wizyta w salonie piękności bez wychodzenia z domu – świetny nastrój gwarantowany.

Pomyślmy też o zapachach, które po prostu dobrze nam się kojarzą. Może aromat niedzielnego ciasta witał nas, gdy tylko przekroczyliśmy próg babcinej kuchni? A może mama szykowała nam zawsze waniliowy budyń na osłodę smutków? Czy pamiętamy woń kwiatów z drzewek owocowych wypełniającą sypialnię za każdym razem, gdy wiosną otwieraliśmy okna? Naturalne świece z padowski.pl pomogą przenieść się myślami do dobrych chwil z przeszłości. Gdy zapalimy knot i kompozycje zapachowe uniosą się w powietrzu – miłe wspomnienia wrócą w mgnieniu oka.

Podaruj zapach i popraw nastrój

Nic tak nie poprawia nastroju, jak trafiony prezent. Dlaczego nie mielibyśmy, zupełnie spontanicznie i bez okazji, podarować naturalne świece zapachowe komuś bliskiemu? Dawanie uszczęśliwia! Dlatego szlachetny zapach ukryty w naturalnym wosku sprawi przyjemność zarówno nam, jak i obdarowanej osobie.