Ile kosztuje płyn do soczewek i jaki jest najlepszy?

Zrezygnowanie z okularów i przerzucenie się na soczewki było zapewne jedną z ważniejszych decyzji w Twoim życiu. Teraz z pewnością doceniasz komfort i wygodę jaką daje ich używanie. Nie tylko ulubione sporty stały się możliwe, ale również codzienne czynności życiowe wykonuje się o wiele prościej. Z pewnością pamiętasz zalecenia lekarza dotyczące prawidłowej pielęgnacji. Jeżeli zastanawiasz się, ile kosztuje płyn do soczewek, oraz jaki będzie najlepszy, ten artykuł zaspokoi Twoją ciekawość i odpowie na zadane pytania.

Dlaczego należy kupić płyn do soczewek

Oczy to jeden z bardziej skomplikowanych narządów w całym Twoim organizmie. Dlatego nie należy oszczędzać na kosmetykach, które stosujesz do jego pielęgnacji. Zwłaszcza, jeżeli chodzi o kosmetyki odpowiadające za higienę oka. Płyn do soczewek jest bardzo istotnym preparatem w codziennym używaniu szkieł. Jeżeli stosujesz soczewki dwutygodniowe lub miesięczne, to właśnie w nim przechowujesz swoje szkła. Nie polecamy szukać w tym wypadku taniego rozwiązania, zwłaszcza z nieznajomego źródła. Ryzykujesz tym samym podrażnienia oka, a niekiedy trwałe uszkodzenie gałki ocznej.

Płyn jest niezbędnym produktem dla osób, które noszą szkła kontaktowe. Usuwa zgromadzone w ciągu dnia zanieczyszczenia, które osadzają się na powierzchni soczewek. Również łzy pozostawiają osad, który może utrudnić widzenie. Poprzez prawidłowe wyczyszczenie soczewek płynem, zyskujesz komfort prawidłowego widzenia kolejnego dnia.

Rodzaje płynu do soczewek

Zapewne wiesz, że pielęgnacja szkieł korekcyjnych odbywa się na kilku etapach:

  • oczyszczenie,
  • opłukanie,
  • dezynfekcja,
  • umieszczenie w odpowiednim pojemniku,

Są dwa rodzaje płynu do soczewek: wielofunkcyjny i oksydacyjny. Pierwszy wariant, zwany płynem all in one spełnia wszystkie powyżej wymienione funkcje. Jest również odpowiedni do przechowywania szkieł. Ma jednak swoje wady, ponieważ nie zawsze doczyszcza wszystkie zabrudzenia i może wywoływać reakcje alergiczne.

Płyn oksydacyjny z kolei dezynfekuje, przy użyciu tlenku wodoru. Po jego zastosowaniu należy niezwłocznie użyć płyn neutralizujący. Przed dezynfekcją należy również soczewkę oczyścić płynem czyszczącym. Nowsze rozwiązanie sprawia, że płyny oksydacyjne mają również funkcję neutralizującą. Pamiętaj, że płynów do soczewek nie można mieszać!

Jeżeli preparat do pielęgnacji szkieł skończył się, lub zapomnieliśmy spakować go w podróż, nie można zastępować go wodą z kranu! O wiele lepiej sprawdzi się sól fizjologiczna, jednak to chwilowa alternatywa. Nie powinna być stosowana jako stały zamiennik.

Ile kosztuje płyn do soczewek kontaktowych

Teorię mamy już za sobą, dlatego można wreszcie odpowiedzieć na pytanie główne. Płyny do soczewek kosztują przeważnie około 30 zł, za buteleczkę 360 ml.  Cena waha się w zależności od producenta i rodzaju płynu. Możesz zakupić je na stronie internetowej mylenshop.com. Sklepy internetowe oferują z reguły korzystniejsze ceny i atrakcyjne promocje, w przeciwieństwie do sklepów stacjonarnych.

Jaki płyn do soczewek jest najlepszy

Wszystko zależy od preferencji używającej go osoby. Główne czynniki to fakt, czy dana osoba jest alergikiem, czy ma bardzo delikatne oczy, oraz czy używa soczewek twardych czy miękkich. Polecane firmy to:

  • Avizor Unica Sensitive;
  • BioTrue;
  • Eyeye;
  • OpriFree.

źródło zdjęcia: freepik.com