Makijaż krok po kroku. Jak wykonać profesjonalny makijaż?

Przyzwyczaiłyśmy się już do tego, że same robimy sobie makijaż każdego poranka. Z pewnością każda z nas chciałaby wyglądać najlepiej, jak to tylko możliwe, ale zdaje się, że kosmetyczki coś przed nami ukrywają i może określone makijaże są dostępne tylko dla wybranych osób? Okazuje się, że jest to błędne przekonanie. W dobrze wykonanym makijażu chodzi nie o to, że coś jest dla jednej osoby, a dla drugiej jest to nieosiągalne. Nawet nie chodzi o specjalne techniki, czy umiejętności kosmetyczek, a o rodzaj kosmetyków użytych w makijażu i skupieniu się na poszczególnych częściach twarzy indywidualnie.

Co trzeba robić, aby wyglądać idealnie?

Można uzyskać dokładnie taki sam wygląd, jaki mają aktorki, albo inne osoby, które widnieją na kartach żurnali, jednakże nigdy nie wykonamy takiego makijażu samodzielnie, ani najmniejszym kosztem. Dlatego warto przyjrzeć się wykonywaniu profesjonalnego makijażu przez kosmetyczki, który może być równie fenomenalny, jak inne ciekawe zabiegi kosmetyczne. Doskonały makijaż jest zawsze opracowywany we współpracy z klientką i dobrany dokładnie do rysów jej twarzy, bo tylko wtedy może prezentować się jak najlepiej. Profesjonalny makijaż opiera się na:

 • przygotowaniu skóry twarzy, czyli pozbyciu się resztek wcześniejszego makijażu i nawilżeniu skóry,
 • taka skóra może zostać poddana nałożeniu bazy, która wyrówna kolor skóry i utrwali makijaż,
 • kolejnym krokiem jest użycie korektora, który zamaskuje niedoskonałości skóry twarzy oraz zakryje zmarszczki pod oczami,
 • na bazę nakłada się teraz podkład w wybranym odcieniu,
 • użycie pudru do twarzy, jeśli ma ona tendencję do błyszczenia,
 • cieniowanie powiek i nadanie im określonej barwy,
 • podkreślenie oczu przez nakreślenie kredką ich kształtu,
 • nakładanie tuszu do rzęs,
 • operacja tuszowania brwi, uzupełnianie ich, maskowanie prześwitów,
 • rozświetlanie policzków twarzy,
 • wykończenie ust za pomocą pomadek, żeli albo klasycznej szminki.

Jak to wygląda w praktyce?

Kosmetyczka, wykonując makijaż w dokładnie taki sposób, jak powyżej sprawi, że każda z kobiet będzie wyglądać dokładnie tak, jak na okładce pism. W mieście można znaleźć profesjonalne kosmetyczki za pomocą https://www.moment.pl/makijaz/lublin i samej się przekonać, że proces wygląda tak, jak opisano powyżej. Prawdą jest, że tylko profesjonalistki mają takie umiejętności i zręczne dłonie, że wykonają każdy z opisanych kroków z największą starannością, dzięki czemu efekt będzie na pewno dokładnie taki jak zamierzony, choć często zdarza się, że nawet zdecydowanie lepszy. Tak jak opisano, działają właśnie najlepsze makijażystki, które przygotowują gwiazdy kina i estrady. Tak więc widać, że makijaż robiony na co dzień jest zdecydowanie inny od profesjonalnego, który mogą zrobić jedynie profesjonalnie wykształcone w tym kierunku kosmetyczki.