Jak zorganizować urodziny dla dzieci i nie zwariować?

A więc stało się! Zdecydowaliśmy się spełnić największe marzenie naszego malucha i zorganizować niezapomniane urodziny dla dzieci, w czasie których spotkają się wszyscy jego znajomi. Teraz musimy przystąpić do ich organizacji i nie zwariować. Z dobrze przygotowanym planem wcale nie musi być to trudne zadanie.

Po pierwsze – budżet i lista gości

Jeśli nie chcemy zmienić urodzin dla dzieci w imprezę, która wymusi na nas zaciągnięcie kredytu, w pierwszej kolejności powinniśmy rozplanować jej budżet. Wbrew panującemu powszechnie przekonaniu, nie musi być to wcale drogie wydarzenie. Oczywiście, wynajem cateringu to czasem konieczność, bo gotowanie dla kilkunastu osób bywa męczące i czasochłonne. Gdy jednak w grę wchodzi organizacja zabaw urodzinowych, nie musimy wcale korzystać ze wsparcia profesjonalnych animatorów. Chcąc obniżyć koszty sami możemy wymyślić zabawy. Lista tych kreatywnych, które chronią dzieci przed nudą, jest długa.Gdy już wiemy, jakim budżetem dysponujemy, możemy stworzyć listę urodzinowych gości. Dobrze skonsultować ją z małym jubilatem. Bardzo często można się wtedy przekonać, że myśli on o swoich przyjaciołach w nieco inny sposób niż my i chce zaprosić kilka osób, o których moglibyśmy zapomnieć. Jeśli nie stać nas na to, nie zapraszajmy wszystkich kolegów z klasy malucha. Nic tym nikomu nie udowodnimy, a sprawimy, że urodziny dziecka zmienią się w koszmar.

Po drugie – data i motyw imprezy

Wiedząc, kto ma pojawić się na imprezie, można zacząć zastanawiać się nad tym, kiedy zorganizować Urodziny dla dzieci. To dość trudny moment, już na starcie dobrze jest więc uświadomić sobie, że nie ma takiego terminu, który będzie pasować wszystkim. Mając to na uwadze warto stawiać przede wszystkim na zdrowy egoizm. To my jesteśmy organizatorem imprezy, nie musimy więc decydować się na datę, która nam nie odpowiada. Nie zadowolimy wszystkich, postarajmy się więc, aby nie zepsuć przyjemności dziecku i sobie.Ostatnim etapem organizacji urodzin dla dzieci jest zastanowienie się nad tym, co się będzie działo podczas planowanej właśnie imprezy. Trudno przecież liczyć na to, że dzieci rozkręcą ją bez naszej pomocy. Wymyślając motyw i plan działania zaoszczędzimy też sobie nerwów, bo zajęte zabawą dzieci będą powodować znacznie mniejsze straty.