Sekret zdrowia i piękna według Ajurwedy

Piękno i zdrowie zawsze idą ze sobą w parze. Choć mówiono o tym już w starożytności, obecnie często zapominamy o tej uniwersalnej prawdzie i zatracamy się w pędzie otaczającego nas świata. Ajurweda to odpowiedź na potrzeby współczesnych ludzi, którym na co dzień brakuje chwili wytchnienia i zatrzymania się po to, aby odpowiedzieć sobie na pytanie — kim tak naprawdę jestem i jakie są moje potrzeby? To wyjątkowa dziedzina, która uczy, jak żyć w harmonii ze sobą oraz naturą.

Ajurweda — piękno ukryte głęboko wewnątrz nas

Słowo „ajurweda” to w dosłownym tłumaczeniu „nauka o życiu”, „znajomość życia” lub „nauka o długowieczności”. Choć nauka ta wywodzi się sprzed 2500 lat, jej uniwersalne zasady wciąż nie tracą na aktualności, a wręcz przeciwnie — rozwijają się i nieustannie pokazują w jaki sposób możliwe jest osiągnięcie naturalnego piękna oraz szczęścia równocześnie. Sekrety Ajurwedy udowadniają, że prawdziwa uroda nie jest wynikiem działania drogich kosmetyków lub zabiegów, lecz kryje się głęboko w nas samych — wiedza z zakresu Ajurwedy pozwala wydobyć ją na zewnątrz i ukazać zewnętrznemu światu.

Sekrety ajurwedy

Aby odkryć swoje wewnętrzne piękno, musimy poznać swoje prakriti, czyli pierwotną naturę określającą m.in. nasz sposób myślenia i odczuwania emocji. To pozwoli nam dotrzeć do swojego wnętrza i odkryć, w jaki sposób powinniśmy je pielęgnować. Cały proces powiązany jest z wiedzą na temat trzech wyjątkowych sił, których znajomość umożliwia zrozumienie swojego prakriti. W Ajurwedzie siły życiowe nazywane są doszami: vata, pitta, kapha. Składa się z nich nasze ciało, które według ajurwedyjskiej filozofii przybiera postać swoistej świątyni. Choć dosze są niewidoczne dla naszego oka, wywierają silny wpływ m.in. na nasz wygląd, metabolizm, samopoczucie, a także myślenie. W zależności od wielu czynników, ich stan w ciele może się zmieniać. Ajurweda uczy i pokazuje, jak zachować pomiędzy nimi prawidłową równowagę i uzyskać szczęście.

Sekret zdrowia i piękna według Ajurwedy kryje się w codziennych nawykach, sposobie myślenia oraz postrzeganiu świata. Filozofia ta czerpie swoje nauki ze starożytności i oddaje je współczesnym ludziom w aktualnej, udoskonalonej formie. Zachęca do tego, aby na chwilę się zatrzymać, zwolnić i zaufać naturze.