Jak wykorzystać lustra w aranżacji wnętrz?

Urządzanie domu to ważna kwestia, szczególnie jeśli ma on zostać przygotowany w konkretnym stylu. O powodzeniu wymyślonego designu nie stanowią bowiem jedynie duże i widoczne meble, lecz przede wszystkim starannie dobrane detale. Jak w przygotowaniu aranżacji wnętrza wykorzystać uniwersalne dodatki i zachwycić gości wyjątkowymi rozwiązaniami?

Sprawdzony sposób na aranżację

Choć wielu jest zwolenników tradycyjnych aranżacji wnętrz, to nadal poszukuje się nowych, uniwersalnych rozwiązań, które nie będą rzucać się w oczy, a dopełnią wystrój pomieszczenia. Właśnie taki efekt daje lustro okrągłe, którego potencjał wykorzystywany jest przy okazji optycznego powiększania pomieszczeń. Szczególnie, gdy mowa o dużych rozmiarach luster stanowiących jeden z głównych punktów w pomieszczeniu. Odbijany przez nie obraz doskonale spisuje się w roli zwiększenia przestrzeni pomieszczeń bez konieczności rzeczywistego przesuwania ścian.

Salon, a może łazienka?

Zaletą luster o okrągłym kształcie jest niewątpliwie ich uniwersalność, stąd szczególnie poleca się wykorzystywać je w każdym domu. W zależności od rozmiaru może ono służyć do uzupełnienia aranżacji nowoczesnego salonu, a także jako zwierciadło nad łazienkowym zlewem. Producenci luster prześcigają się w proponowanych ramach luster, stąd dodatkowa zaleta znajduje się w rękach dekoratorów wnętrz. Warto wspomnieć, że lustro stanowi doskonałe wykończenie pomieszczeń zarówno w rękach osoby profesjonalnie zajmującej się aranżacją, jak i amatora. Wybór lustra do salonu powinien uwzględniać nie tylko wielkość pomieszczenia, lecz także jego charakter. Jeśli w tym miejscu nie można ustawić monumentalnego zwierciadła, warto zastąpić je kilkoma, mniejszymi egzemplarzami ułożonymi w ciekawą instalację. W przypadku lustra łazienkowego warto zwrócić uwagę, czy rama przystosowana jest do przebywania w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, a tym samym czy nie zniszczy się ona już po pierwszych dniach w toalecie.

Praktyczne i modne

Fenomen okrągłego kształtu luster zachwyca od lat. Obok tradycyjnej funkcji, służącej do przeglądania się oraz opisywanego wcześniej powiększania pomieszczeń mogą one posłużyć także za ponadczasowy element dekoracyjny. Zakup kilku zwierciadeł o różnym kształcie, a następnie zainstalowanie ich na dowolnie wybranej ścianie pozwoli uzyskać interesujący efekt. To nie tylko intrygujący zamiennik dla obrazu, lecz także element bardzo praktyczny. Okrągła rama, a także wyjątkowe wykonanie sprawiają, że lustra idealnie wpisują się zarówno w nowocześnie urządzane wnętrza, jak i te o tradycyjnym charakterze.