Kiedy warto zdecydować się na balustradę całoszklaną?

Kiedy warto zdecydować się na balustradę całoszklaną?

Wykończenie schodów, tarasu czy balkonu może być dość wymagającym zadaniem. Nie wiadomo, na jaki materiał się zdecydować oraz co będzie pasowało do konkretnego stylu. Dobrym rozwiązaniem jest balustrada całoszklana, która pasuje praktycznie do każdego stylu wnętrzarskiego.

Balustrady całoszklane w nowoczesnych i klasycznych wnętrzach

Szkło jest materiałem uniwersalnym. Do szkła pasuje praktycznie wszystko i wygląda ze sobą dobrze. Z tego względu balustrady szklane cieszą się w ostatnich latach dużą popularnością. Tego typu rozwiązanie często można spotkać w dużych galeriach czy sieciach handlowych. Coraz częściej też w domkach czy mieszkaniach.

Szklane balustrady to świetny sposób na wykończenie schodów i zabezpieczenie domowników przed nieszczęśliwym wypadkiem. Można też szkło zastosować na balkonie lub tarasie. Nie trzeba się obawiać, że szkło może się stłuc od przypadkowego uderzenia. Do produkcji balustrad używa się specjalnego wzmocnionego szkła hartowanego, które jest odporne na uszkodzenia mechaniczne i warunki atmosferyczne.

Zalety balustrad całoszklanych

Wśród zalet tego typu wykończenia schodów czy tarasów można wymienić przede wszystkim łatwość w utrzymaniu w czystości. Do mycia potrzebny jest płyn do szyb i szmatka lub ręcznik papierowy. Nie ma konieczności też przeprowadzania prac konserwacyjnych, co wpływa także na koszty.

Balustrady szklane optycznie powiększają przestrzeń i świetnie się wpisują w każdy styl. Zapewniają one dobry przepływ światła, są stabilne i bezpieczne w codziennym użytkowaniu. Nie trzeba się obawiać, że dziecko może coś uszkodzić lub potłuc szkło.

Rodzaje balustrad szklanych

Balustrady całoszklane samonośne, które są wykonane tylko i wyłącznie ze szkła. Na łączeniach nie ma widocznych żadnych elementów, a całość mocowana jest na specjalnych zaczepach najczęściej do stropu.

Można zdecydować się na balustradę w stalowej ramie. Z takiej opcji korzystają najczęściej osoby, które mają urządzone wnętrza w stylu nowoczesnym i minimalistycznym. To także dobry wybór do wnętrz loftowych. Producenci oferują też montaż balustrady na szynie, a także wykończenie jej drewnem lub metalowymi elementami. Do wyboru są więc różne opcje i można z powodzeniem wybrać tę, która będzie najlepsza w danym wypadku.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Esglas