Jak zadbać o skórę przed depilacją i po zabiegu?

Zabiegi depilacji laserowej cieszą się coraz większym powodzeniem i uznaniem. Nie bez przyczyny wysuwają się na prowadzenie w rankingu najpopularniejszych sposobów usuwania zbędnego owłosienia. Aby zabiegi te były skuteczne należy odpowiednio się do nich przygotować i właściwie traktować skórę po wykonanym zabiegu. O co należy zadbać? Przeczytaj poniżej.

Istnieje wiele różnych rodzajów depilacji -począwszy od sposobów, które samodzielnie można wykonać we własnej łazience – jak mechaniczne usuwanie owłosienia przy pomocy maszynki do golenia, plastrów lub kremów zmiękczających włosy, które następnie są usuwane dzięki specjalnie wyprofilowanej szpatułce aż po specjalistyczne zabiegi, które można wykonać w salonach kosmetologii przez specjalistę używającego odpowiednich maszyn, sprzętów. Jednym z takich zabiegów jest zabieg depilacji laserowej. Coraz więcej salonów kosmetycznych oferuje tego typu usługi. Są one niezwykłym udogodnieniem życia, bowiem przeprowadzenie całej serii depilacji pozwala na pozbycie się 99% zbędnego owłosienia z konkretnej powierzchni. Depilacja laserowa będzie najbardziej widoczna i efektywna u osób z ciemnymi włosami, wiązka lasera działa najefektywniej na włosy, które zawierają więcej melatoniny, czyli włosy czarne. Wiele pań zadaje sobie pytanie, jak właściwie przygotować się do zabiegu tego typu? Czy trzeba zwrócić uwagę na coś konkretnego? Wdrożyć specjalną pielęgnację po depilacji? Wszelkie wątpliwości rozwieją informacje zamieszczone na stronie https://epilira.com/.

Przed zabiegiem…

Przygotowanie skóry do zabiegu depilacji laserowej polega przede wszystkim na dokładnym ogoleniu partii ciała, pozbycia się wszelkich włosków, wtedy laser zadziała najbardziej efektywnie. Po wykonanym goleniu nie należy smarować ciała ani kremami, balsamami ani oliwkami czy olejkami. Warto jednak pamiętać, aby na co dzień pić odpowiednią ilość wody, aby nasza skóra była zawsze właściwie nawodniona. Odpowiednio zadbana skóra będzie w lepszej kondycji.

Przed zabiegiem z użyciem lasera kosmetolog lub kosmetyczka przeprowadzi pełen wywiad dopytując o kwestie takie, jak świeża opalenizna, ciąża, przerwana ciągłość naskórka,epilepsja, terapia retinoidami, przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi, łuszczyca, bielactwo, przebarwienia, cukrzyca, bliznowce, infekcje skórne, rozrusznik serca, świeże zabiegi chirurgiczne i inne. Są one przeciwwskazaniami do zabiegu i należy szczerze, dla swojego zdrowia udzielić odpowiedzi na wszelkie pytania.

Miesiąc przed zabiegiem depilacji laserowej nie należy usuwać włosów depilatorem, woskiem lub pęsetą, nie należy także stosować kremów do depilacji.

Przeciwwskazaniem do zabiegu jest stosowanie przynajmniej w przeciągu dwóch tygodni antybiotyków. Na trzy tygodnie przed depilacją należy odstawić herbatki wyszczuplające, a także spożywanie ziół np. nagietka, dziurawca.

Jednym z powodów, dla których nie przeprowadza się depilacji laserowej jest tatuaż w miejscu potencjalnej depilacji. Nie można użyć lasera na skórze z tatuażem.

A po wszystkim…

Skóra poddana zabiegowi depilacji laserowej może wyglądać świeżo po zabiegu na zaczerwienioną, lekko podrażnioną, Jest to naturalny efekt i nie powinien budzić niepokoju. Wszelkie zaczerwienienia powinny ustać po kilku godzinach, maksymalnie po 2-3 dniach.

Po depilacji laserowej nie można korzystać z basenu, sauny, nie zaleca się również brania gorących kąpieli.

Jeśli zabiegowi były poddane pachy należy odczekać z użyciem dezodorantu lub antyperspirantu do całkowitego ustąpienia podrażnienia po zabiegu.

Kosmetyki, jakie należy stosować powinny być delikatne, oparte na naturalnych składnikach, z pewnością w ich składzie nie powinien znajdować się alkohol!

Dość ważnym obostrzeniem jest zakaz opalania się i korzystania z solarium. Dlatego depilację najlepiej wykonywać w miesiącach jesienno-zimowych. Jeśli depilowany fragment ciała jest wystawiony na działanie słońca należy smarować go kremem z wysokim filtrem UV.