Wskazania i przebieg liposukcji laserowej

Liposukcja, która do tej pory kojarzyła się nam ze skomplikowanych zabiegiem chirurgicznym, dziś może być wykonywana również na kilka innych sposobów. Jednym z nich jest zabieg z wykorzystaniem lasera. Na czym zatem polega liposukcja laserowa i czym się różni od klasycznego odsysania tłuszczu?

Podstawowe informacje o zabiegu

Liposukcja w jej laserowym wydaniu jest zabiegiem przeprowadzanym w znieczuleniu miejscowym. Czas jej trwania zależy przede wszystkim od tego, w jakim obszarze znajduje zastosowanie, przyjmuje się jednak, że może wymagać pobytu w gabinecie wynoszącego nawet do dwóch godzin. Zabieg, podobnie jak ma to miejsce w przypadku klasycznej liposukcji, wymaga przeprowadzenia nacięcia, te jest jednak minimalne i zwykle blizna nie jest widoczna. Nacięcie jest konieczne, bo umożliwia wprowadzenie światłowodów tam, gdzie pojawia się zbędna tkanka tłuszczowa.W czasie zabiegu zastosowanie znajduje laser. Jego promieniowanie prowadzi najpierw do podgrzania komórek tłuszczowych, a następnie do rozrywania ich błon. To, co znajduje się w ich wnętrzu, przechodzi w stan płynny. To właśnie płyn jest odsysany w trakcie zabiegu, choć zdecydowana jego większość jest wchłaniana poprzez procesy metaboliczne i usuwana z organizmu w naturalny sposób przez kilka kolejnych dni.

Kiedy zdecydować się na zabieg?

Liposukcja laserowa jest promowana jako rozwiązanie, które pozwala na usuwanie tkanki tłuszczowej nagromadzonej przede wszystkim tam, gdzie jest ona trudna do wyeliminowania poprzez wykonywanie ćwiczeń fizycznych. Nie przez przypadek zabieg dotyczy więc tak często brzucha, ramion, ud i pośladków. Jest to również zabieg postrzegany niekiedy jako uzupełnienie liposukcji klasycznej, gdy dąży się do poprawienia jej rezultatów.Osobami zainteresowanymi przeprowadzeniem zabiegu są również te, które zmagają się z cellulitem. Liposukcja może też pomóc w rozwiązaniu problemu obwisłej skóry po odchudzaniu. W tym ostatnim przypadku zabieg wykonuje się razem z termoliftingiem, a ich połączenie jest wyjątkowo wysoko cenione z uwagi na rezultaty, jakie niesie za sobą.