Czym jest przeszczep włosów?

Coraz więcej osób decyduje się na przeszczep włosów Katowice oferują w tym zakresie naprawdę duże możliwości. Jest to zabieg przeznaczony dla osób, które z jakichś powodów straciły owłosienie.

Przyczyny łysienia

Przyczyną mogą być uwarunkowania genetyczne, mechaniczne obrażenia oraz upływ czasu. Po 40 roku życia wypadanie włosów jest czymś całkowicie normalnym. Łysienie zdecydowanie szybciej i częściej dotyka mężczyzn. Duże znaczenie ma także styl życia, który prowadzimy. Najlepiej wykonać przeszczep u sprawdzonego i renomowanego chirurga, który wiele lat działa na rynku i cieszy się pozytywną opinią wśród pacjentów. Zadaniem chirurga jest pobranie mieszków włosów z odpowiednich rejonów i wszczepienie ich w miejscu, gdzie nie ma włosów. Niezależnie od tego, którą metodę transplantacji wybierzemy to zabieg i tak będzie trwał około 6-7 godzin.

Na czym polega przeszczep włosów?

Dawniej przeszczep włosów wykonywany był tylko za granicą, ale obecnie w Polsce również działają kliniki, które oferują taki zabieg. Czas trwania zabiegu zależy też w dużej mierze od stopnia skomplikowania procedury oraz wielkości obszaru. Musisz przygotować się na koszt 9-10 tysięcy złotych, jeśli zdecydujesz się na Przeszczep włosów katowice są dosyć dużym miastem. Cena uzależniona jest także od renomy placówki oraz ilości graftów pobranych specjalnie do przeszczepu. Konsultacja kwalifikująca do zabiegu przeszczepu włosów jest oczywiście pierwszym etapem.

Konsultacja lekarska

Należy pamiętać, że taka konsultacja jest konieczna. Lekarz musi zlecić odpowiednie badania, żeby sprawdzić, czy istnieją jakieś przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Ważne jest także oszacowanie liczby mieszków włosowych potrzebnych do przeszczepu. Konsultacja jest konieczna, jeśli pacjent chce się zakwalifikować zabiegu. Niezwykle ważne jest badanie skóry głowy oraz włosów wykonywane pod mikroskopem. Robi się to w celu zweryfikowania gęstości oraz jakości włosów. Ważna jest także ocena stanu skóry głowy. Tego typu badania przeprowadzone są przez wykwalifikowanego trychologa. Skóra głowy musi być zdrowa, jeśli decydujemy się na przeszczep włosów. Najpierw trzeba odbyć leczenie dermatologiczne, jeśli zostaną zdiagnozowane problemy ze skórą głowy. Dopiero, gdy uporasz się z problemem to możesz ponownie podejść do zabiegu przeszczepu włosów.