Lampy wiszące w stylu vintage – hit tego sezonu!

Styl retro to swego rodzaju powrót do przeszłości. Coraz więcej młodych ludzi aranżuje swoje wnętrza w klimacie vintage, tworząc pomieszczenia do złudzenia przypominające mieszkania ich rodziców, czy dziadków. Jakie są najmodniejsze w tym sezonie lampy vintage?

Żyrandole stylizowane na świeczniki

Któż z nas nie pamięta z domu babci żyrandola, który był stylizowany na świeczniki? Mogą być one zarówno bogato zdobione, np. kryształkami, jak i proste i surowe. Jeśli postawimy na tę pierwszą opcję, takie Lampy wiszące muszą być jedynym tak widocznym dodatkiem do wnętrza. Jeśli bowiem przesadzimy z ilością, pokój będzie wyglądał dość kiczowato.

Żyrandol daje sporo światła, idealnie nada się więc do salonu lub jadalni.

Żyrandole w postaci ramienia z kloszami

Żyrandole z osobnymi kloszami zamocowanymi na długim ramieniu, to kolejny ponadczasowy trend wnętrzarski. W zależności od kolorystyki pokoju mogą mieć różnorodne barwy oraz wzory. Będą idealnie pasować do salonu, szczególnie jeśli połączymy taką wiszącą lampę z retro meblami – kanapami, czy meblościanką. Na takie rozwiązania jest coraz więcej chętnych osób, które odrobinę tęsknią za klimatem PRLu.

Lampy inspirowane Art Deco

Tym razem nasza podróż w przeszłość będzie jeszcze dalsza. Lampy wiszące i stojące w klimacie Art Dec idealnie sprawdzą się w nowoczesnym wnętrzu. Będą świetnym wyborem dla osób ceniących sobie subtelną i ponadczasową elegancję. Czym się charakteryzują? Najczęściej to okrągłe lub półokrągłe klosze, połączone z mlecznym szkłem oraz metalem (czernią, bielą bądź złotem). Będą one świetnie pasować zarówno do minimalistycznych, jak i bogato zdobionych wnętrz.

Klimat vintage w dekoracji wnętrz posiada coraz większe rzesze fanów. Zanim wydamy duże tysiące na nową/starą lampę w stylu retro, warto najpierw zapytać bliskich, czy takie dodatki nie znajdą się u nich w schowku, czy na strychu. Czasem wystarczy dobrze poszukać w domowych zakamarkach, by odnaleźć prawdziwą perełkę. Wystarczy zapytać o to własną mamę lub babcię.