Jak znaleźć dobrego nauczyciela języka angielskiego?

Znajomość języków obcych jest przydatna zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Najpowszechniejszym językiem jest język angielski, którym można porozumieć się praktycznie na całym świecie. Czy w każdym wieku można rozpocząć naukę? Jak znaleźć dobrego nauczyciela?

Język angielski – kiedy się przydaje?

Językiem angielskim posługuje się znaczna część populacji światowej. W większości hoteli i restauracji na całym globie można porozumieć się w tym języku. Także linie lotnicze wszystkich krajów wymagają znajomości angielskiego.

Oczywiście znajomość języków obcych jest przydatna nie tylko za granicą, ale także w Polsce. Znacznie łatwiej jest znaleźć pracę i można także liczyć na lepsze zarobki. Znając język na poziomie zaawansowanym, można również dodatkowo nieco zarobić na tłumaczeniach czy korepetycjach.

Dobry nauczyciel języka angielskiego

Naukę języka można rozpocząć w każdym wieku. Nie ma żadnych przeciwwskazań oprócz lenistwa, które niektórym osobom towarzyszy. Wiadome jest, że dzieci znacznie łatwiej przyswajają wiedzę niż dorosłe osoby.

Kluczową rolę w nauce odgrywa dobry nauczyciel. Musi być to osoba doświadczona, posiadająca umiejętność uczenia. Wiedza pedagogiczna jest niezbędna. Dobry nauczyciel powinien być osobą komunikatywną oraz sympatyczną. Istotne jest nawiązanie dobrej więzi między uczniem a nauczycielem, co sprawi, że zajęcia będą przyjemniejsze.

Jak skutecznie nauczyć się języka angielskiego?

Jedne osoby szybciej się uczą języków obcych, inne potrzebują nieco więcej czasu. Skuteczna nauka musi być przede wszystkim systematyczna. Na naukę trzeba poświęcić przynajmniej trzy godziny w tygodniu, aby efekty były słyszalne już po roku.

Dobre rezultaty przynosi także słuchanie i oglądanie programów obcojęzycznych. Może się dla wielu osób wydawać to mało ciekawe, bo po co oglądać coś, czego się nie rozumie. Jednak oglądanie filmów czy seriali, a nawet słuchanie muzyki znacząco poprawia zdolności językowe. Po paru miesiącach można zacząć składać samodzielnie zdania poprawne gramatycznie, bo zna się je jako całe sformułowania właśnie z telewizji. Oczywiście metoda nauki też jest ważna oraz nauczyciel, który będzie umiał w odpowiedni sposób przekazać wiedzę.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy International House z Bielska Białej.