Co to jest oprawa awaryjna?

Oprawa awaryjna cieszy się w ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem. Głównym celem oprawy jest zapobieganie panice oraz doświetlenie dróg ewakuacyjnych.

Zakup oprawy awaryjnej

Sprawny sprzęt jest niezastąpiony, ale ciężko jest znaleźć wyjście z budynku, jeżeli stracimy podstawowe zasilanie. Wyróżniamy oprawy kierunkowe oraz ewakuacyjne. Należy pamiętać, że oświetlenie awaryjne jest niezwykle ważną częścią budynku użyteczności publicznej.

Jakość instalacji

Instalacja musi mieć nie tylko wysoką żywotność, ale także sprawność działania. Oprawa awaryjna musi spełniać wymogi określone przez prawo, dlatego warto poświęcić chwilę na wybór oprawy. Oświetlenie dodatkowe jest potrzebne, jeżeli stracimy światło na skutek awarii. Trzeba też pamiętać, że zasilanie awaryjne pomaga skutecznie zastąpić oprawy podstawowe. Warto zwrócić uwagę na fakt, że oświetlenie awaryjne to nie tylko oświetlenie ewakuacyjne, ale także zapasowe.

Wybór instalacji

Najważniejsza jest jakość, a dopiero później cena. Wybór jest bardzo duży, dlatego każdy bez większych problemów powinien znaleźć coś dla siebie. Najlepiej korzystać z usług renomowanych sklepów, które od dłuższego czasu działają na rynku i cieszą się dobrą opinią. Lepiej zrezygnować z taniej oprawy, ponieważ nie będzie wystarczająco skuteczna. Zachowaniu spokoju jest niezwykle ważne w sytuacji zagrożenia życia, ponieważ można wtedy łatwo wywołać panikę. Kluczowe jest oczywiście odpowiednie oznaczenie dróg ewakuacyjnych. Technologia LED jest zdecydowanie najlepszą opcją, jeżeli chodzi o wybór oświetlenia awaryjnego.