Dlaczego warto zapisać dziecko na kurs angielskiego?

Dlaczego warto zapisać dziecko na kurs angielskiego?

Czy zapisanie dziecka na kurs angielskiego ma w ogóle sens, skoro mamy do czynienia z językiem, który obowiązkowo nauczany jest w polskich szkołach? Wątpliwości nie mają co do tego nawet sami lektorzy. Poziom nauki w szkołach nie zawsze jest tak samo wysoki. Podniesienie go nie jest jednak jedyną zaletą kursu.

Angielski jako pasja

Nawet dzieci, które nie przepadają za nauką mają świadomość tego, w jak wielu okolicznościach przyda się im język angielski. Doceniają to, że jest językiem międzynarodowym. Nie ma przy tym znaczenia, czym się interesują – źródeł dostępnych w języku angielskim zawsze będzie więcej niż w polskim. Na kursie można zyskać umiejętność posługiwania się tym językiem znacznie szybciej niż w szkole. Znacznie szybciej można też zacząć wykorzystywać ją w praktyce.
Nie bez znaczenia jest i to, że kontakt z lektorem na kursie angielskiego jest łatwiejszy niż kontakt z tym, z którym dzieci spotykają się w swojej szkole. Tu nauczyciel jest szczególnie żywo zainteresowany tym, aby jego wysiłki przyniosły spodziewane rezultaty, a młodzi uczniowie mogli pochwalić się wiedzą stojącą na wysokim poziomie. Jeśli więc dziecko ma jakiekolwiek wątpliwości, a określone zagadnienia sprawiają mu trudności, szybko dochodzi do ich wyjaśnienia. W szkole nie jest to wcale oczywiste, a braki rzutują na powodzenie dalszej edukacji.

Łatwiejsza nauka i lepsza zabawa

Zapisanie dziecka na kurs angielskiego ma i ten plus, że staje się ono znacznie lepszym uczniem także w szkole. Nic tak nie podnosi pewności siebie, jak uznanie w oczach nauczyciela i pochwały na forum klasy. Kurs pozwala na nadrabianie zaległości, często wyprzedza też materiał nauczany w szkole. Może sprawić więc, że nawet przeciętny uczeń będzie brylował na zajęciach. Niejednokrotnie ponadprzeciętne wyniki podczas lekcji angielskiego motywują ucznia do większego wysiłku także podczas przygotowywania się do innych lekcji.
Nawet jeśli dziecko nie stanie się prymusem, dzięki kursowi angielskiego otworzy sobie dziesiątki możliwości. Będzie mogło rozwijać hobby, zyska dostęp do nowych źródeł wiedzy, może jednak również okazać się, że znajomość języka angielskiego stojąca na wysokim poziomie pozwoli mu na poznanie kolegów pochodzących z innych części świata. Na pewno zapisując dziecko na kurs rodzice otworzą przed nim wiele nowych drzwi.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z International House Wrocław