Jak skutecznie pozbyć się trądziku?

Absolutnym hitem ostatnich miesięcy są urządzenia do leczenia trądziku. Jeszcze kilkanaście lat temu skóra trądzikowa kojarzyła się wszystkim z okresem dojrzewania.

Leczenie trądziku

Dziś już wiemy, że trądzik może się pojawić u osób w każdym wieku. Coraz częściej 30-40 latkowie mają trądzik. Niestety obniża to pewność siebie i sprawia, że zamykamy się w sobie. Sytuacja staje się jeszcze bardziej problematyczna, gdy leki i tradycyjne metody leczenia nie dają żadnych efektów. Po dwudziestym roku życia precyzyjne ustalenie przyczyny powstawania trądziku jest niezwykle ciężkie. Należy stosować farmakoterapię oraz leczenie zewnętrzne. Dobrym pomysłem jest zakup specjalnego urządzenia, które pobudza skórę do regeneracji.

Pielęgnacja skóry

Sama pielęgnacja może nie być wystarczający, ponieważ trądzik to choroba skóry. Może to być też objaw poważnej choroby, która od jakiegoś czasu toczy organizm. Jeśli zewnętrzne preparaty dadzą efekt to oznacza, że trądzik powstał na skutek zdarzeń na powierzchni skóry. Najlepiej od razu skupić się na źródle problemu, ponieważ trądzik jest chorobą nawrotową oraz wielopłaszczyznową. Trądzik rozpatrywany jest już od wielu lat pod względem choroby cywilizacyjnej. Mikrodermabrazja to popularna metoda stosowana w gabinetach kosmetycznych. Jednak taki zabieg może być również wykonany w domu, wystarczy zamówić specjalny sprzęt. Celem jest oczywiście złuszczenie naskórka oraz odświeżenie cery. W ten sposób można skutecznie pobudzić skórę do regeneracji.

Zakup urządzenia

Najlepiej skorzystać z pomocy doświadczonego dermatologa, który pomoże wybrać odpowiednie urządzenie. Dodatkowym plusem zabiegu dermabrazji jest usunięcie blizn potrądzikowych. Jeśli blizna jest naprawdę duża to z pewnością uda się ją zmniejszyć. Skóra staje się jędrniejsza oraz gładsza, ponieważ pobudzona jest produkcja kolagenu oraz elastyny. Osoby, które kilka lat walczą z trądzikiem powinny zamówić sprzęt do kawitacyjnego peelingu. Nadmiar sebum można szybko usunąć przy użyciu fal ultradźwiękowych. Dodatkowo peeling oczyszcza dogłębnie skórę oraz działa antybakteryjnie. Nie powinien powodować zaczerwienienia skóry, ponieważ jest naprawdę delikatny. Taki zabieg może być przeprowadzony także przy cerze wrażliwej. Urządzenia emitujące dwa rodzaje światła fotonowego też są dostępne na rynku. Teraz już wiesz, czym są Urządzenia do leczenia trądziku.