Jak oszczędzać na zakupach gospodarczych?

Chemia gospodarcza bardzo winduje wartość naszych zakupów. Niestety nie da się z niej całkowicie zrezygnować, ale można podjąć działania, które pozwolą nam trochę odciążyć portfele. I to w dość łatwy i szybki sposób. Zapoznaj się z trikami, jakie warto znać, by oszczędzać na zakupach.

Kupowanie na promocjach

Na pewno znasz gazetki z promocjami, jakie można spotkać w sklepach. Często wyrzucamy je bez zastanowienia. A może tam być coś interesującego. W takiej gazetce zobaczysz, jakie promocje trwają w danym sklepie. Jeżeli zauważysz coś godnego uwagi – zaznacz to sobie i następnym razem na zakupach, pamiętaj o produkcie w atrakcyjnej cenie.

Kup wtedy kilka sztuk danego produktu, byś mogła używać go aż do następnej napotkanej promocji. Takie rzeczy jak płyn do czyszczenia toalet czy płyn nabłyszczający do zmywarki można bez szkody dla ich jakości przechowywać bardzo długo.

Branie udziału w programach lojalnościowych

Jeżeli zapiszesz się do klubu danego sklepu – automatycznie dostaniesz dostęp do dodatkowych promocji, korzystaj z nich jak najwięcej dla własnej korzyści. Pamiętaj też, by sprawdzić, czy konkurencja w tym czasie nie oferuje jeszcze lepszej ceny!

Dodatkową korzyścią takich programów jest, że bardzo często oferują one dodatkowe nagrody. Możesz w ten sposób osiągnąć dwie korzyści, robiąc konieczne zakupy!

Kupowanie produktów 2w1

Prawda jest taka, że składy wielu chemicznych produktów są bardzo podobne. Reklamy “cudownych” środków próbują nas przekonać, że jest inaczej. Ale tak naprawdę nie potrzebujemy różnych środków do czyszczenia baterii w zlewozmywaku i w umywalce łazienkowej. A płynem do szyb da się umyć też kabinę prysznicową. Możliwości jest więcej.

Dodatkowo istnieją też specjalne produkty, na przykład do zmywarek. Generalnie do zmywarki muszą zostać użyte sól, kapsułki i Płyn nabłyszczający do zmywarki. Ale istnieją produkty 3w1, które łączą w sobie moc wszystkich tych artykułów. Bywają czasami drogie, ale wciąż są tańsze niż byłoby kupowanie wszystkich tych produktów osobno.