Faktury uproszczone

Faktura uproszczona jest bardzo cenione. Dzięki niej łatwo jest rozliczyć podatek VAT. Ponadto gwarantuje ona inne udogodnienia. Warto dowiedzieć się, czym jest faktura uproszczona i co oferuje.

Dlaczego warto korzystać z faktury uproszczonej?

Na samym początku trzeba zaznaczyć, że jednym z wielu rodzajów faktur jest faktura uproszczona. Wiele przedsiębiorców uważa, iż jest ona prosta oraz bezproblemowa. Jest tak, ponieważ ma okrojony wygląd. Okazuje się w praktyce, że nie każdy może ją wystawiać. Dlatego warto dowiedzieć się, kto jest do tego uprawniony.

Należy wiedzieć, że tylko nieliczne osoby mogą korzystać z wystawiania faktury uproszczonej. Zgodnie z obecnie panującymi przepisami prawnymi fakturę uproszczoną może wystawić każdy podatnik, bez względu na jego status rejestracji podatku VAT, o ile jego sprzedaż zmieściła się w ściśle określonych przez ustawę widełkach oraz nie podlega żadnym wyjątkom. W skrócie oznacza to, iż w przypadku spełniania pozostałych warunków, nieważne, czy jest się czynnym bądź biernym podatnikiem podatku VAT, taki rodzaj faktury może być stosowany.

Stosowanie faktury uproszczonej

Okazuje się, że najistotniejszym warunkiem do tego, żeby Faktura uproszczona została wystawiona, jest to, żeby wartość sprzedaży ogółem nie przekroczyła 450 złotych brutto lub 100 euro brutto, o czym niestety nie każdy pamięta.

Trzeba też zwrócić uwagę na fakt, że oprócz tego na fakturze tego rodzaju powinny znajdować się dane, przy pomocy których możliwe jest jednoznaczne określenie stawki, a ponadto kwoty podatku.

Zalety stosowania faktur uproszczonych

Okazuje się, że taki dokument sprzedażowy jest bardzo ceniony w wielu krajach. Zdecydowanie ułatwia on życie przedsiębiorcom oraz klientom. Dlatego coraz więcej osób stosuje fakturę uproszczoną. Warto dowiedzieć się, dlaczego jest tak ceniona przez rodaków.

W przypadku, gdy dana osoba łapie się na limity sprzedażowe i nie dotyczą jej wyjątki, w takim razie można wystawić fakturę uproszczoną. Wtedy ma się wybór dotyczącego tego, jaką wystawić fakturę. Dlatego jest to bardzo cenione rozwiązanie. Warto wiedzieć, że w wielu sytuacjach paragon może zostać zastąpiony przez fakturę, a w efekcie stać się podstawą w celu ujęcia wydatków w kosztach podatkowych VAT.