Czym wyróżnia się przewoźnik PKS Suwałki?

Czym wyróżnia się przewoźnik PKS Suwałki?

W Suwałkach, jak powszechnie wiadomo, funkcjonuje tylko jeden dworzec autobusowy ulokowany przy ulicy Utrata 1b. Warto wspomnieć także o tym, że przed samym dworcem mieści się przystanek komunikacji miejskiej i postój taksówek.

Dworzec PKS w Suwałkach – co trzeba wiedzieć?

Dworzec PKS w Suwałkach składa się z ośmiu w pełni zadaszonych stanowisk odjazdowych. Warto wspomnieć także o jednym stanowisku dla pasażerów, którzy wysiadają w Suwałkach. W budynku dworca można nie tylko poczekać na wybrany środek lokomocji, ale można także skorzystać z dwóch kas biletowych.

Dworzec PKS leży w bezpośrednim sąsiedztwie stacji kolejowej Suwałki. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że bez problemu można pokonać pieszo krótką trasę i zrobić przesiadkę.

Przewoźnik PKS Suwałki

PKS Suwałki jest doświadczonym przewoźnikiem, który bazuje na bardzo długiej tradycji. W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że PKS Suwałki jest tak naprawdę jednym ze spadkobierców przedsiębiorstwa PKS (Państwowej Komunikacji Samochodowej), które funkcjonowało od 1945 roku.

Od 2006 roku firma PKS w Suwałkach działała jako jednoosobowa Spółka Skarbu Państwa. W 2017 roku doszło do połączenia spółki PKS w Suwałkach ze spółkami PKS w Białymstoku, Łomży, Zambrów i Siemiatyczach.

PKS Suwałki obecnie funkcjonuje pod nazwą Podlaska Komunikacja Samochodowa Nova. Przewoźnik skupia się nie tylko na połączeniach lokalnych, ale również na przejazdach regionalnych. Autokary przewoźnika obsługują między innymi takie trasy jak np.: Suwałki – Białystok, Suwałki – Ełk, Suwałki – Augustów, czy Suwałki – Olsztyn.

Gdzie sprawdzić rozkład jazdy?

Aktualny rozkład jazdy autobusów w Suwałkach sprawdzić można nie tylko na dworcu autobusowym, ale również do dyspozycji jest wersja elektroniczna. Za pośrednictwem Internetu można także bez problemu kupić bilety.

Podróżni mogą skorzystać z wielu rodzajów zniżek. Aby dokonać najlepszego wyboru warto zapoznać się z różnymi rodzajami biletów. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że można zapisać się do specjalnych programów, dzięki którym jeszcze taniej kupimy bilety.