Czym jest flebologia?

Czym jest flebologia?

Coraz więcej młodych oraz starszych ludzi skarży się na problemy z układem krwionośnym. Ma to związek z pracą, która wykonywana jest przez nich, a także trybem życia. Zarówno stojący, jak i siedzący styl życia może prowadzić do negatywnego wpływu na działanie układu krążenia. Dodatkowy wpływ mają niezdrowa dieta oraz korzystanie z używek.

Czym jest flebologia?

Flebologia to gałąź medycyny, która zajmuje się leczeniem i diagnostyką chorób żył, takich jak pajączki, zakrzepica żył głębokich czy żylaki. Rozwój tej specjalności wiąże się z postępem wiedzy medycznej oraz dostępem do nowoczesnych sprzętów, pozwalających na usunięcie zagrożeń w sposób nieinwazyjny.

Choroby żył przez wiele lat były bagatelizowane przez większość pacjentów, natomiast wraz z rozwojem nauki w dziedzinie flebologii, zauważono, jak ważne są patologie układu żylnego, jak straszne skutki mogą wywoływać i jak ogromna liczba pacjentów cierpi w związku z tymi problemami.

Zdiagnozuj choroby układu krążenia – udaj się do flebologa.

Flebolog jest lekarzem, który zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób układu krążenia. W Polsce specjalizacja ta nie jest jeszcze mocno rozwinięta, dlatego można spotkać się, z tym że flebolog okaże się internistą, chirurgiem ogólnym lub naczyniowym.

Nie należy bagatelizować objawów problemów z układem krążenia, takich jak powstawanie żylaków, opuchnięcie ud, łydek oraz kostek, a także uczucia ciężkości w nogach. Gdy zauważymy te niepokojące objawy, należy udać się na wizytę u flebologa. Lekarz ten dokona odpowiedniej diagnozy naszej choroby, a następnie zadecyduje czy może zostać zastosowane leczenie nieinwazyjne, które zostanie wykonane przez niego, czy też otrzymamy skierowanie do chirurga ogólnego w związku z inwazyjnymi metodami leczenia.

Leczenie żył Wrocław – jak przebiega diagnostyka flebologiczna żylaków?

Diagnostyka flebologiczna polega przede wszystkim na nieinwazyjnym i szybkim badaniu USG Dopplera. Jest to badanie ultrasonograficzne, które wykorzystywane jest w szczególności do wykrywania schorzeń żył i tętnic. Na tym etapie flebolog może już zadecydować o podjęciu odpowiedniej metody leczenia.

Klinika flebologii Wrocław charakteryzuje się nowoczesną techniką leczenia, opartą przykładowo na parze wodnej lub ultradźwiękach. Ponadto usuwanie żylaków Wrocław może odbywać się przy pomocy bardziej inwazyjnych technik, które wykonywane są przez chirurga naczyniowego.