Skrzyniopaleta – czym się charakteryzuje i jak wygląda?

alek - czerwiec schoellerallibert.com - schoeller (13) .jpg

Każda firma produkcyjna czy trudniąca się handlem bezpośrednim potrzebuje wygodnego sposobu na transportowanie i magazynowanie surowców czy gotowych produktów. Problematyczne mogą okazać się takie z towarów, które są drobne i trudno ułożyć je w stosy. Nastręcza to problemów zarówno w transporcie, jak i w sposobie magazynowania. Rozwiązaniem będą odpowiednie pojemniki, skrzyniopalety. Idealnie sprawdzą się one zarówno w czasie składowania, jak i gdy konieczne jest przewiezienie rzeczy z miejsca na miejsce. W jakich przedsiębiorstwach sprawdzi się skrzyniopaleta jako sposób magazynowania wyrobu? Dlaczego warto skorzystać z tej opcji pakowania wyrobów?

Skrzyniopaleta – czym się charakteryzuje i jak wygląda?

Każda Skrzyniopaleta jest zbudowana na planie klasycznej palety. Zazwyczaj są to palety w normie EURO. Unifikacja pozwala na łatwiejszy załadunek i magazynowanie wyrobów czy surowców. Nie bez znaczenia jest również materiał wykonania, o ile same palety są najczęściej drewniane, o tyle skrzyniopalety są zazwyczaj z tworzyw sztucznych lub metalu. Ułatwia to zachowanie ich w czystości. Palety skrzyniowe są zazwyczaj niewysokie – mają do metra wysokości. Znacząco ułatwia to ich piętrowanie, gdy zajdzie taka konieczność. Równie ważne jest to, że są kompatybilne z większością modeli wózków widłowych, co ułatwia zarządzanie gospodarką magazynową.

Dlaczego warto skorzystać z pakowania wyrobów do skrzyniopalet?

Produkując drobne produkty lub korzystając z surowców o małych gabarytach łatwo o wprowadzenie chaosu zarówno w magazynie gotowych wyrobów, jak i w magazynie surowców. Zapakowane w bezpieczne skrzyniopalety wyroby łatwiej magazynować. Co więcej ułatwiają one również na zlokalizowanie konkretnych produktów w magazynie, jeśli jest on zarządzany w odpowiedni sposób.

W jakich przedsiębiorstwach sprawdzą się skrzyniopalety?

To rozwiązanie magazynowe sprawdzi się idealnie w hurtowniach, zakładach produkcyjnych oraz u producentów surowców, w przypadku których końcowy efekt pracy jest drobnych rozmiarów i trudno składować go w inny sposób. Inny segment gospodarki, gdzie skrzyniopalety sprawdzają się doskonale to rolnictwo, a w szczególności sadownictwo. To narzędzia bardzo ułatwiające przeprowadzenie zbiorów.

Produkt ekonomiczny i ekologiczny – czyli skrzyniopalety wielorazowe

Ważną cechą skrzyniopalet jest to, że są one wielorazowe. Wykonane z tworzywa sztucznego lub metalu łatwo zachować w czystości, dzięki czemu jest to rozwiązanie ekologiczne – nie trzeba za każdym razem wymieniać skrzyni na wyroby.