Dlaczego warto zainwestować w ręczną spawarkę laserową?

hgtech.com.pl - hg (18).jpg

Czy łatwo jest uzyska idealny spaw? Spawacz, który używa tradycyjne technologii stwierdzi, że wymaga to sporych umiejętności i doświadczenia. Jednak użycie ręcznej spawarki laserowej sprawi, że nawet początkujący spawacz uzyska spaw – ideał. Poznaj bliżej laserowe spawanie.

Lasery w służbie spawalnictwa

O wykorzystaniu laserów do spawania myślano od dawna. Jednak produkowane laserowe spawarki były to duże automaty. Dopiero niedawno pojawiła się niewielka ręczna spawarka laserowa. To rozwiązanie zrobiło sporą rewolucję w spawalnictwie.Ręczna spawarka laserowa jest bardzo poręczna. Większość modeli można bez problemu przemieszczać. Nieduży i poręczny pistolet do spawania, połączony przewodami światłowodowymi ze źródłem lasera, pozwala dotrzeć wszędzie, gdzie wymagany jest precyzyjny spaw.

Gdzie sprawdzi się laserowa spawarka?

Ręczna laserowa spawarka jest coraz częściej wykorzystywana w przemyśle. Przemysł spożywczy, medyczny, lotniczy i wiele innych chętnie korzystają z możliwości uzyskiwania spawów doskonałej jakości. Tym bardziej, że uzyskane spawy zwykle nie wymagają dodatkowej obróbki mechanicznej. To daje dużo większą odporność na korozję.Ale ręczne spawarki laserowe trafiają też coraz częściej do niewielkich zakładów i warsztatów. Szczególnie cenią je sobie mechanicy samochodowi i jubilerzy. Uzyskane spawy są praktycznie niewidoczne, co jest ogromną zaletą przy naprawach karoserii samochodowych czy wytwarzaniu biżuterii.

Czy warto zainwestować w ręczną laserową spawarkę?

Ręczne spawarki laserowe są obecnie dość drogie. Jednak warto się zastanowić, czy ta spora inwestycja nie będzie jednak bardzo opłacalna.Przede wszystkim poprawi się jakość spawów, a to automatycznie ulepszy jakość produktu. Lepszy, gładki spaw nie wymaga dodatkowej obróbki mechanicznej. Dzięki temu skraca się czas produkcji gotowego produktu, a jego wytworzenie jest tańsze, ponieważ nie wymaga zaangażowania dodatkowych pracowników do obróbki spawów.Bardzo ważne jest też, że dzięki ręcznej spawarce laserowej można łączyć różne metale kolorowe i nie tylko.