Nakładki ortodontyczne — alternatywa dla tradycyjnej korekty zgryzu

Myśląc o prostowaniu zębów, przychodzi nam na myśl stały druciany aparat i częste wizyty u ortodonty. Ale to już przeszłość! Dziś leczenie wygląda zupełnie inaczej. Może być przede wszystkim bezbolesne, komfortowe i niemal niewidoczne. Mowa o nowoczesnych nakładkach ortodontycznych, które powoli zastępują stałe aparaty.

Czasami do pięknego uśmiechu brakuje nam niewiele. Problemem mogą być choćby zęby, które nie zawsze są idealnie równe. W wielu takich przypadkach nie jest konieczne długie i inwazyjne leczenie. Zamiast tego, wystarczą nakładki prostujące, które przybliżą nas do wymarzonego efektu.

Nakładki na zęby zamiast stałego aparatu

Wiele osób odkłada wizytę u ortodonty i decyzję o założeniu aparatu, obawiając się wielomiesięcznego skomplikowanego leczenia i częstych wizyt w gabinecie specjalisty. Czas zmienić to nastawienie i jak najszybciej zacząć działać! Obecnie prostowanie zębów nie musi wiązać się z zakładaniem klasycznego stałego aparatu. Po konsultacji z lekarzem, może okazać się, że w naszym przypadku najlepszym rozwiązaniem będą tymczasowe nakładki ortodontyczne, które są praktycznie niezauważalne dla naszego otoczenia. Noszenie takich nakładek jest komfortowe i nie przysparza praktycznie żadnych problemów. Więcej informacji znajdziesz na https://hellosmile.pl/.

Jak działają nowoczesne nakładki ortodontyczne?

Wiesz już, że istnieje alternatywny i nowoczesny sposób leczenia ortodontycznego. Warto nieco dokładniej opisać cały proces, który wcale nie jest tak złożony, jak mogłoby się wydawać.

  • Pierwszy krok to wykonanie skanu 3D jamy ustnej, żeby dowiedzieć się, czy konkretna wada jest wskazaniem do leczenia za pomocą nakładek prostujących.
  • Po zaklasyfikowaniu nas do kuracji, specjaliści dobiorą odpowiedni plan działania dopasowany do naszych potrzeb.
  • W kolejnym etapie otrzymamy pakiet niezbędnych produktów, w tym zestawy nakładek ortodontycznych, które należy wymieniać co 2 tygodnie.
  • Każde kolejne nakładki skonstruowane są tak, żeby wywierać na zęby nacisk i przesuwać je  zgodnie z opracowanym wcześniej planem leczenia.
  • Po zakończonym leczeniu, w ramach utrzymania efektów, zalecane jest jeszcze stosowanie nakładek retencyjnych.

Dzisiejsze leczenie ortodontyczne jest znacznie bardziej nowoczesne i wygodne. Lekarze, idąc z duchem czasu, opracowali kurację, która spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających pacjentów. Teraz marzenia o pięknym uśmiechu są jeszcze bliżej, wystarczy tylko podjąć właściwą decyzję i zrobić ten pierwszy najtrudniejszy krok!