Przewozy do Holandii – dobry sposób na biznes?

sindbad (30).jpg

Zgodnie z danymi z 2022 roku w Holandii legalnie przebywa około 250 tysięcy Polaków. Osobną liczbę stanowią pracownicy, którzy wykonują zlecenia dla holenderskich firm, ale formalnie nie są ubezpieczeni w tym kraju. To ci najczęściej będą korzystać z przewozów do Holandii.

Praca w Holandii – transport pracowników

Polskie firmy, szczególnie z branży budowlanej bardzo dobrze radzą sobie na zachodnich rynkach. Zleceniodawcy doceniają niskie ceny i wysoką jakość świadczonych przez Polaków usług.

Dla takich osób przewozy do Holandii to szansa na tani transport w miejsce pracy. Wynajęty bus to bezpieczny sposób podróżowania po kraju, w którym przepisy ruchu drogowego będą różnić się od tych w Polsce.

Cena przejazdu zależy od tego, skąd dokładnie i dokąd w Holandii chcą podróżować pasażerowie. W praktyce im większa ekipa jedzie w to samo miejsce, tym taniej może się w nie dostać.

Dlaczego podróżujący wybierają zorganizowane przewozy do Holandii?

Przewozy do Holandii busem to najwygodniejsza opcja. Firma świadczące tę usługę zabiera pasażerów z dogodnej dla nich lokalizacji i zawozi pod adres, w którym mają się zgłosić do pracy.

W przypadku pociągu, czy samolotu taka opcja w ogóle nie wchodzi w grę. Nie każdy zaś chce jechać tak daleko prywatnym samochodem.

Jak rozpocząć działalność gospodarczą i zająć się przewozem do Holandii pracowników?

Przedsiębiorca, który chce organizować przewozy do Holandii musi posiadać flotę samochodową. Możliwy jest zakup albo o wiele bardziej konkurencyjny leasing pojazdów.

Poza tym przynajmniej jedna z osób zarządzających musi mieć licencję – certyfikat kompetencji zawodowych.

Konieczne jest także zatrudnienie kierowców, którzy mają doświadczenie w prowadzeniu pojazdów. Mile widziane jest również to, by przynajmniej w stopniu komunikatywnym posługiwali się językiem angielskim lub niemieckim.

Koszty inwestycji początkowo mogą być wysokie, ale przy dzisiejszym zainteresowaniu szybko się zwrócą. Osób, które będą chętnie do skorzystania z przewozów do Holandii nie brakuje.