Transportowa skrzynia na ryby obrotowo-sztaplowana

schoellerallibert.com - schoel skrzynia (3) .jpg

Transport żywych ryb nie jest łatwym zadaniem, dlatego też tym bardziej warto postawić na wysokiej jakości skrzynie, które nie zawiodą w najmniej spodziewanym momencie. Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim to, aby postawić na takie skrzynie i pojemniki, które chronić będą zwierzęta przed męczarnią.

O czym należy pamiętać?

Zgodnie ze stosownymi przepisami skrzynia na ryby koniecznie musi być czysta. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że najlepiej wybrać skrzynie, które można odkażać za pomocą specjalnych środków biobójczych. Jak łatwo się domyślić skrzynie powinny być zaprojektowane w taki sposób, aby podczas transportu i magazynowania nie wydostawała się w niej woda.

Świeże ryby można przewozić w jednorazowych pojemnikach. W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszą się między innymi skrzynie styropianowe, które w swojej klasie nie mają sobie równych. Godne polecenia są skrzynie, które pozwalają na kontakt z czystym lodem, dzięki któremu ryby nie ulegną zepsuciu. Zgodnie z zaleceniami podczas transportu temperatura nie powinna przekraczać +2 stopnie Celsjusza.

Uniwersalne skrzynie obrotowo-sztaplowane

W branży transportowej bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się funkcjonalne skrzynie obrotowo-sztaplowane. Tego typu skrzynie wbrew pozorom można wykorzystać nie tylko podczas połowów, ale również przy przetwórstwie na handel. Plastikowa skrzynia na ryby idealnie sprawdza się zarówno w myciu ręcznym, jak i również w myciu maszynowym.

Wielu renomowanych producentów oferuje skrzynie, które wyposażone są w system odprowadzania brudnej wody. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że ogromną rolę odgrywa perforacja dna. Na rynku dostępne są oczywiście skrzynie, które nie posiadają perforacji.

Plastikowe skrzynie obrotowo-sztaplowane są bardzo lekkie, dzięki czemu znacząco obniżają się koszty transportu. Do największych zalet można zaliczyć wysoką odporność mechaniczną i rewelacyjną izolacyjność termiczną. Nie można zapominać także o tym, że certyfikowane skrzynie są przyjazne dla środowiska. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że w 100% przystosowane są one do powtórnego przetworzenia. Na samym końcu należy wspomnieć o walorach estetycznych i bardzo atrakcyjnej cenie.