Co to jest lifting rzęs?

Lifting rzęs w ostatnim czasie staje się coraz bardziej popularny. Wiele kobiet decyduje się na skorzystanie z tej możliwości z uwagi na jej naturalność i skuteczność. Dzięki przeprowadzaniu zabiegu, można podnieść i podkreślić włoski, szczególnie te które są proste, skierowane w dół i dość niesforne.

Na czym polega lifting rzęs?

Nie każdy wie, na czym dokładnie polega lifting rzęs. Zabieg ten przeprowadza się za pomocą specjalnych preparatów, które pozwalają na zmianę kształtu i ułożenia włosów. Lifting przeprowadza się około 40 do 90 minut, jest on całkiem bezbolesny.

W pierwszej kolejności wykonuje się dokładny demakijaż oczu. Następnie na dolnej powiece nakłada się specjalne podkładki. Na górnej powiece z kolei delikatnym klejem przytwierdza się specjalną formę silikonowa. Do wyboru są formy o wielkości S, M i L.

Kolejnym etapem jest rozczasanie rzęs i nałożenie na nie specjalnego preparatu. Zmienia on strukturę rzęs, a także pozwala na nadanie im odpowiedniego kształtu. Na włoski aplikuje się także preparat, który utrwala skręt włosów.

Warto zaznaczyć, że lifting może być wzbogacony o botoks. Odżywia on rzęsy, odbudowuje je i pogrubia. Dodatkowo używa się także preparatu, który może być wzbogacony o wodę różaną, olejek makadamia jojoba czy ekstrakt z bambusa.

Przeczytaj także: http://www.eurobajt.pl/elegancki-programista-jak-szybko-umowic-sie-do-fryzjera/

 Cena zabiegu

Lifting rzęs jest o wiele tańszy niż popularne metody przedłużania i zagęszczania rzęs. Ceny różnią się od siebie, zależnie od indywidualnego cennika salonów, a także marek i materiałów, na których pracują kosmetyczki. Często można połączyć ten zabieg z innymi.

Efekt poprawnie wykonanego zabiegu może się utrzymywać sześć do osiem tygodni. Wszystko jest jednak zależne od indywidualnych cech i predyspozycji. Oczywiście najlepszy efekt osiąga się na długich rzęsach.

Co po liftingu?

Bezpośrednio po przeprowadzeniu liftingu rzęsy nie wyglądają najlepiej. Są podkręcone, lepkie i mokre. Bardzo ważne jest to, aby przez 24 godziny nie trzeć oczy, nie moczyć i nie malować. Najlepiej w ogóle ich nie dotykać. Nie zaleca się także stosowanie kremu pod oczy, ani korzystania z sauny.

Rzęsy wyglądają dobrze po 24 godzinach. Wtedy można je już dowolnie modelować.

Laminacja

Warto wspomnieć, że dodatkowym uatrakcyjnieniem jest dodatkowe przeprowadzenie laminacji rzęs. Jest to metoda, która polega na nałożeniu na włoski specjalnego serum, które zawiera keratynę. W jego skład wchodzą olejki keratynowe a także proteiny soi i pszenica. Preparat nawilża i odbudowuje rzęsy, a także nadaje im połysku i wzmacnia.

Zabieg podobnie jak lifting, jest w pełni bezbolesny i bezpieczny, a przy tym relaksujący.

Chociaż metoda jest bardzo bezpieczna, istnieje kilka czynników, które uniemożliwiają ich wykonanie. Przede wszystkim przeciwwskazaniem jest infekcja oka, a także uczulenie na któryś ze składników. Liftingu i laminacji nie wykonuje się także, na zniszczonych rzęsach, które ucierpiały w wyniku innych zabiegów lub kiedy włoski są osłabione i bardzo cienkie. Warto o tym pamiętać.

Więcej ciekawych inspiracji znajdziesz na https://www.moment.pl/blog/lifting-rzes-czym-polega-sie-go-wykonuje/