O czym trzeba pamiętać wybierając darmowy program do fakturowania?

O czym trzeba pamiętać wybierając darmowy program do fakturowania?

Dobry program do fakturowania powinien mieć wiele udogodnień. Warto również zadbać, by był łatwo dostępny i oczywiście bezpieczny. O czym powinien pamiętać przedsiębiorca wybierając darmowy program do fakturowania?

Uniwersalne funkcje

Prowadzenie księgowości jest konieczne. Nie może uchylać się od tego żaden przedsiębiorca. Część firm decyduje się na współpracę z biurem rachunkowym, ale nie dla każdej firmy jest to dobre rozwiązanie. Często koszty obsługi biura rachunkowego są zbyt wysokie dla firm.

Darmowy program do fakturowania to propozycja dla tych firm, których właściciele chcą samodzielnie kontrolować księgowość. Dzięki rozbudowanemu programowi każdy właściciel bez problemu poradzi sobie z wystawianiem faktur, prowadzeniem magazynu czy windykacją należności.

Z pracy i z domu

Przedsiębiorca, który nie tylko zajmuje się swoimi obowiązkami, ale również musi prowadzić księgowość chce, by dostęp do wystawiania faktur był możliwy z każdego miejsca i o każdej porze.

Darmowy program do fakturowania można obsługiwać na komputerze firmowym, który znajduje się w siedzibie przedsiębiorstwa. Warto również mieć możliwość, by księgowość była dostępna z domowego komputera przedsiębiorcy. Dzięki temu nawet wieczorem, po godzinach pracy, można wystawić fakturę czy sprawdzić potrzebne dane.

Warto wiedzieć, że dobre darmowe programy do fakturowania można również obsługiwać z laptopa. Taka mobilność jest niezwykle cenna dla osób, które mało czasu spędzają w biurze a dużo więcej w rozjazdach. Do programu księgowego można się zalogować nawet ze smartfona.

Kompleksowa obsługa

Wbrew pozorom dobry darmowy program do fakturowania nie ma wyłącznie funkcji wystawiania faktur sprzedażowych oraz zakupowych.

Warto wybierać te programy, które są bardziej rozbudowane. Prowadzenie magazynu jest niezmiernie potrzebne dla wielu rodzajów działalności. Analiza zaległych płatności oraz płatności z odroczonym terminem również jest konieczna.

Funkcją, która z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością jest integracja programu z e-sklepem.