Gdzie na wakacje z dzieckiem?

Gdzie na wakacje z dzieckiem?

Wybranie miejsca na odpoczynek z dziećmi jest zadaniem spędzającym sen z powiek. Jak połączyć zapewnienie wrażeń dzieciom z własnym odpoczynkiem? Czy wyjazd nad morze z dzieckiem jest dobrym pomysłem? Oto kilka propozycji na to, jak wybrać miejsce wyjazdu na wakacje z dziećmi.

Dzieci na górskich szlakach

Oczywiście potrzeby i przyzwyczajenia najmłodszych członków rodziny będą przez jakiś czas decydującym faktorem przy podejmowaniu decyzji o miejscu na urlop. W całym zamieszaniu nie warto zapominać o swoich preferencjach. Dlatego zazwyczaj rodzice preferujący wakacje aktywne w górach, właśnie tam powinni zabrać swoje pociechy.

Trzeba pamiętać bowiem o tym, że różne szlaki mają różne stopnie trudności. Należy ich długość i trudność dostosować do sił malucha lub rodzica, który dziecko będzie niósł. W takim wypadku trzeba pogodzić się z tym, że wysokogórskie trasy są na jakiś czas poza zasięgiem. I odkryć piękno w spacerach po dolinach.

Wyjazd nad morze z dzieckiem

Chociaż wyjazd Nad morze z dzieckiem jest mniej wymagający niż wycieczki w góry, to wciąż ma swoich przeciwników. Jako wady takiego rozwiązania stawia się zazwyczaj tłumy, niebezpieczeństwo zgubienia się na plaży, obawy przed zabawami w wodzie oraz przed nadmierną ekspozycją na słońce.

Wszystkie te zagrożenia można jednak łatwo zneutralizować: nauczyć dziecko swojego numeru, na wypadek zagubienia się, nie spuszczać go z oka nawet na chwilę, często aplikować krem na słońce i robić przerwy w cieniu, zapewnić dziecku kapok – wszystko to sprawi, że wakacje będą bezpieczne.

Na spacer do lasu

Czasami zdarza się, że dziecko nie odnajdzie się w żadnym z tych środowisk. Wyjazdy w góry i nad morze z dzieckiem okazują się zbyt intensywne nie tylko dla rodziców. W takiej sytuacji można zwrócić się do niesłusznie niedocenianej formy obcowania z naturą.

Na wycieczki do lasu! Lasy mają tę przewagę, że wraz ze zmieniającymi się porami roku można je odkrywać wciąż na nowo. Na takich wycieczkach dzieci mogą bardzo wiele się nauczyć i mocno wyciszyć.