Kupujesz telefon? Bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami

Dzisiejsza technologia związana z komunikacją zmienia się z prędkością światła. Co chwilę na rynek wchodzi nowy model telefonu albo dostępna jest nowa aplikacja do pobrania. Potencjalny klient zastanawia się, które oprogramowanie sprawdzi się lepiej – Android czy iOS. Waha się, czy kupić wybranego smartfona teraz czy zaczekać na nową, być może lepszą wersję. Dlatego, aby podjąć słuszną decyzję, warto śledzić wszelkie informacje ze świata telekomunikacji.

Tuż przed zakupem

Porównywanie danych to żmudne zajęcie. W sklepach stacjonarnych bądź internetowych można znaleźć praktycznie każdy model komórki – sprawdź koniecznie na lukikuki.pl. Obok najnowszych Iphone’ów wystawione są niezniszczalne Nokie. Zdecydowana większość osób idzie z duchem czasu i chce trzymać w ręku ten najświeższy egzemplarz. Z racji szybkiego postępu technologicznego i dynamicznego rozwoju systemów operacyjnych – IOS lub Androida –  często odkłada się decyzje w czasie. Na stronie https://android.com.pl/ można przeczytać wiele newsów o aplikacjach czy grach na smartfony, a także poczytać recenzje konkretnych urządzeń. Właśnie na takie witryny warto zajrzeć przed planowanym zakupem, by uzupełnić wiedzę, a także być na bieżąco.

3 parametry istotne podczas zakupu

Po zapoznaniu się z nowinkami technologicznymi, należy skupić się na parametrach. Zwykle jedne z ważniejszych danych dotyczą aparatu. Popularnym stało się nagrywanie filmików oraz umieszczanie zdjęć w Internecie. Jakość tych materiałów powinna być wysoka i jak najlepiej oddawać uwieczniony obraz czy zdarzenie. Koniecznie więc zwróć uwagę na obiektyw, rozmiar matrycy i megapiksele.

Wiadomo, że korzystanie z kamerki lub aparatu wyczerpuje baterię w zastraszającym tempie. Nie należy zapominać także o transferze danych, często działającym w tle. Aplikacje, które również są otwarte, powodują, że w połowie dnia bateria może pokazać 30-40%, choć ładowana była całą noc. Aby nie ryzykować, że telefon „padnie” w ważnym dla nas momencie, warto dobrze sprawdzić, z czego bateria była wykonana oraz jaką ma pojemność. Dziś na rynku można zakupić egzemplarze, które wytrzymają nawet kilkadziesiąt dni w stanie czuwania. Dlatego warto szukać najnowszych informacji i nie kupować przypadkowych modeli.

Android czy iOS? To pytanie jest chyba najczęściej zadawane podczas wyboru telefonu. Sprzedawcy znają na pamięć plusy i minusy każdego z tych oprogramowań. Podstawową różnicą między nimi jest rodzaj telefonu, na którym są zainstalowane. Ten pierwszy wgrany jest w wielu modelach, które można dostać w zróżnicowanej cenie. Drugi natomiast dostępny jest tylko w Iphone’ach. Ważnym aspektem jest też szybkość aktualizacji systemu oraz dostępne na niego aplikacje. Telefon już dawno przestał być tylko narzędziem do dzwonienia. Oprogramowanie więc może być głównym wyznacznikiem wyboru docelowego smartfona.

W wolnej chwili warto porównać na kartce interesujące nas telefony oraz przeczytać nowinki technologiczne z branży komórkowej. Aktualna wiedza oraz rozpisane widoczne podobieństwa i różnice wybranych modeli, pozwolą podjąć nam słuszną decyzję i cieszyć się nowym telefonem.